Hlavní navigace

Zefektivní nový stavební zákon stavební řízení?

8. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Připravuje se novela stavebního zákona a novelizace podmínek pro vyvlastňování. Návrh novely reaguje na aktuální problémy ve stavebním a územním řízení a zároveň na výstupy z Programového prohlášení Vlády ČR. Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo jako jeden z nástrojů pro informování nejširší veřejnosti odpovědi na často kladené dotazy k těmto tématům. Jsou umístěny na webových stránkách www.mmr.cz.

Aktuálně probíhá proces projednávání variant novely stavebního zákona v rámci zkoumání dopadů na regulaci občanského a ekonomického života. Definitivní varianta pak bude podkladem pro další legislativní práci. Meziresortní připomínkové řízení proběhne v březnu a v červnu by mělo dojít k předání návrhu projednání Vlády.

Ministerstvo se prozatím distancuje od úvah o rozsahu případné změny kompetencí obecných stavebních úřadů. Poukazuje na zadání z Programového prohlášení současné vlády: Zefektivnit činnost stavebních úřadů podle principu „jedna stavba – jeden úřad – jedno rozhodnutí“.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).