Hlavní navigace

Zelená je nová černá. Češi si zamilovali elektrokoloběžky půjčované přes mobil

Redakce

[VIDEO] V Praze si od loňského září můžete půjčit zelenou elektrokoloběžku firmy Lime, už si ji vyzkoušelo přes 65 tisíc lidí. Podívejte se na videorozhovor.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vstup americké společnosti Lime na český trh nebyl úplně snadný. Loni na podzim její zelené elektrické koloběžky zaplavily ulice Prahy a bylo o nich slyšet téměř všude. Vzápětí ale jejich užívání zakázala na svém území Praha 2. Tamní radnici vadilo, že se koloběžky válí na místech, kde překážejí. A někteří jejich uživatelé také svou jízdou ohrožovali chodce.

Přesto Ondřej Široký, manažer Lime pro Českou republiku, označuje start za úspěšný.

Data, která máme k dispozici, ukazují, že je o nás zájem. Od konce loňského září si naše koloběžky vyzkoušelo minimálně jednou 65 tisíc lidí, řekl Široký ve videorozhovoru pro partnerský web Lupa.cz. Celkem firma eviduje už 225 tisíc jízd a průměrná jízda trvala devět minut.

Celý videorozhovor si můžete pustit zde:

V rozhovoru komentuje také aspekty v Česku netradičního podnikání. Naznačuje i možnost, že by se zelené koloběžky mohly objevit postupně i v některých jiných českých městech. Na jaře začne zároveň jezdit v Praze nejnovější typ koloběžky, který má například barevný displej umožňující do budoucna i zobrazování navigačních dat.

Rozhovor si můžete pustit i jako podcast:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).