Hlavní navigace

Zelená je nová černá. Češi si zamilovali elektrokoloběžky půjčované přes mobil

1. 3. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

[VIDEO] V Praze si od loňského září můžete půjčit zelenou elektrokoloběžku firmy Lime, už si ji vyzkoušelo přes 65 tisíc lidí. Podívejte se na videorozhovor.

Vstup americké společnosti Lime na český trh nebyl úplně snadný. Loni na podzim její zelené elektrické koloběžky zaplavily ulice Prahy a bylo o nich slyšet téměř všude. Vzápětí ale jejich užívání zakázala na svém území Praha 2. Tamní radnici vadilo, že se koloběžky válí na místech, kde překážejí. A někteří jejich uživatelé také svou jízdou ohrožovali chodce.

Přesto Ondřej Široký, manažer Lime pro Českou republiku, označuje start za úspěšný.

Data, která máme k dispozici, ukazují, že je o nás zájem. Od konce loňského září si naše koloběžky vyzkoušelo minimálně jednou 65 tisíc lidí, řekl Široký ve videorozhovoru pro partnerský web Lupa.cz. Celkem firma eviduje už 225 tisíc jízd a průměrná jízda trvala devět minut.

Celý videorozhovor si můžete pustit zde:

V rozhovoru komentuje také aspekty v Česku netradičního podnikání. Naznačuje i možnost, že by se zelené koloběžky mohly objevit postupně i v některých jiných českých městech. Na jaře začne zároveň jezdit v Praze nejnovější typ koloběžky, který má například barevný displej umožňující do budoucna i zobrazování navigačních dat.

Rozhovor si můžete pustit i jako podcast:

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).