Hlavní navigace

Zemědělci dostanou dalších 35 milionů eur

3. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé na venkově dostanou v rámci Programu rozvoje venkova (PRV) o 35 milionů eur více, než bylo původně plánováno. Monitorovací výbor Ministerstva zemědělství ČR dnes totiž schválil navýšení finančních prostředků z balíčku na podporu Plánu evropské hospodářské obnovy, který inicioval předseda Evropské komise Barroso.

Tento krok ze strany ministerstva zemědělství je dobrou zprávou pro zemědělské podnikatele, kteří se rozhodnout modernizovat svoje podniky. Věříme, že tyto peníze jim pomohou zlepšit jejich konkurenceschopnost a podpořit rozvoj podnikatelských aktivit na venkově, reagoval prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Celkově do evropského zemědělství poputuje do roku 2015 dalších 1,02 mld. eur. Takřka polovina z nových prostředků je určena na modernizaci zemědělských podniků a čtvrtina bude směřovat na na přidávání hodnoty potravinářským a zemědělským produktům. Zbytek peněz poputuje na pozemkové úpravy včetně vodního hospodářství a protipovodňových opatření a diverzifikaci činností nezemědělské povahy a podporu zakládání podniků.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).