Hlavní navigace

Zemědělci plánují zablokovat silnice po celé ČR

3. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zemědělci ještě během dnešního odpoledne upřesnili formu protestu proti krácení rozpočtu ministerstva zemědělství. Na pondělí 13. října připravili zemědělci blokádu českých silnic. V pondělí 13. září budeme protestovat vzhledem k tomu, že naše dnešní jednání s panem ministrem Gandalovičem nedopadlo podle našich představ, sdělil agentuře Mediafax Jindřich Šnejdrle, viceprezident Agrární komory.

Blokáda by měla začít v 8h ráno a potrvá zhruba dvě hodiny. Protesty se týkají celé České republiky a nevyhnou se ani Praze. Rozhodnutí o formě protestu padlo pod dnešním neúspěšném jednání s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem. Zemědělci na něm chtěli navýšení resortu o 2,8 miliardy korun. To se však nepodařilo dojednat. Čtěte více: Zemědělci si zoufají nad návrhem státního rozpočtu.

Ministr na dnešním jednání požádal zástupce Agrární komory, aby se při přípravě případných protestů vyvarovali akcí, které by měly přímý dopad na život občanů ČR, například blokád důležitých dopravních tepen. Zástupci AK ministra Gandaloviče ujistili, že takový typ protestů neplánují, sdělil Petr Vorlíček, tiskový mluvčí ministerstva zemědělství. Tomu ovšem oponují zástupci zemědělců. Na dnešním jednání jsme panu ministrovi slíbili, že nebudeme blokovat pouze dálnici D1 a k tomu se nechystáme, doplnil Šnejdrle.

Blokáda by se neměla týkat dálnic, na ně totiž nemohou vjet bez povolení těžké zemědělské stroje.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).