Hlavní navigace

Zemědělci protestují proti chystaným změnám společné zemědělské politiky EU

19. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Téměř osm tisíc zemědělců se dnes rozhodlo protestovat před budovou Rady EU proti připravovaným změnám. Ministři zde jednají o změnách společné zemědělské politiky. Protesty se ozývají nejvíce ke krácení dotací pro velké farmy a plánované ukončení dotování výroby tabáku.

Kolem osmi tisíc zemědělců z různých zemích dnes protestuje před budovou Rady EU proti připravovaným změnám ve společné zemědělské politice EU. Velký podíl protestujících je z Polska, kteří bojují o dotace na výrobu tabáku. Ty by se měly přestat vyplácet v příštím roce. Výrobci požadují odsunutí tohoto opatření na rok 2013. Podle eurokomisařky pro zemědělství Mariann Fischerové-Boelové se však dnes tyto dotace projednávat nebudou.

Další nelibost zemědělci projevují nad krácením dotací velkým farmám. Těm by se příspěvky měly snížit od tří do devíti procent dle výše finanční podpory. Z Lotyšska přijeli zemědělci zase vyjádřit protest proti tomu, že farmáři původních členských států dostávají plnou výši dotací, zatímco noví členové nikoli. Čtěte více: Zemědělci hospodaří již z 8 % ekologicky

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).