Hlavní navigace

Získejte v soutěži až 5 milionů korun na svůj podnikatelský záměr

17. 3. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Institut rozvoje podnikání (IDE) při Vysoké škole ekonomické v Praze dnes zahájil druhý ročník soutěže podnikatelských záměrů „Poštovní spořitelna Milionový nápad“. Studenti i lidé z řad široké veřejnosti, kteří se do soutěže zapojí se svými nápady zpracovanými do podoby podnikatelských záměrů, mohou na svůj projekt získat investici až pět milionů korun a řadu dalších hodnotných cen. Cílem soutěže je podpořit podnikavého ducha u vysokoškolských studentů i u celé české veřejnosti. Mediálním partnerem soutěže jsou servery Podnikatel.cz a Měšec.cz

Pravidelné průzkumy mezi vysokoškolskými studenty ukazují, že zájem o podnikání je mezi nimi velký. Od myšlenky k činu však přejde jen zlomek z nich. Brání jim v tom především nedostatek zkušeností, financí a obav z neúspěchu. Raději proto volí stálé zaměstnání, a to i na školách, které mají k podnikání nejblíže, řekl dnes Miroslav Křížek, ředitel Institutu rozvoje podnikání (IDE).

Zahájení vlastního podnikání je alternativou i pro lidi, kteří z důvodu současné ekonomické nestability přišli o část svých příjmů či dokonce o pracovní místo. Tato nepříznivá situace tak může být vnímána i jako příležitost k novému začátku. Proto jsme rádi, že jim prostřednictvím partnerství této soutěže můžeme nepřímo pomoci i my, doplnil Tomáš Basista, výkonný manažer marketingu segmentu podnikatelé a právnické osoby v Poštovní spořitelně.

Do soutěže může být přihlášen libovolný podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, přičemž rozhodující není formální zpracování, ale obsah. Svůj záměr mohou přihlásit jednotlivci i týmy prostřednictvím webových stránek, a to až do 7. května 2009. Přihlášené projekty bude na základě proveditelnosti, potenciálu dalšího růstu a originality posuzovat porota složená z akademiků, zkušených podnikatelů, manažerů, investorů a odborných novinářů.

Vedle hlavní kategorie „Milionový nápad“, v které bude vyhlášen nejlepší podnikatelský záměr, jsou novinkou druhého ročníku soutěže dvě nové kategorie: „Student podnikatel“ pro nejlepší studentský projekt a „Potenciál“ pro projekt s největším potenciálem růstu. Autoři deseti nejlepších projektů v hlavní kategorii a vítězní autoři projektů ve dvou nových kategoriích získají hodnotné ceny. Každý nápad bez ohledu na umístění má navíc možnost ucházet se o investici ze strany investora, která může dosáhnout až pěti milionů korun.

skoleni_20_9

Jsme si vědomi vysoké citlivosti poskytnutých informací, proto všechny subjekty, kteří přijdou do styku s přihlášenými projekty, musí podepsat prohlášení o mlčenlivosti. Tím je zaručena ochrana nápadů před zneužitím třetí stranou, vysvětlil Miroslav Křížek z IDE.

Soutěž „Poštovní spořitelna Milionový nápad“ je již druhým ročníkem soutěže podnikatelských záměrů. První proběhl pod názvem „Nápady za miliony“ na konci roku 2007. Tehdy se do soutěže přihlásilo 597 účastníků, z nichž 123 odevzdalo projekt splňující všechna kritéria pro přijetí do soutěže. Celkově se rozdalo 34 věcných a 10 finančních cen v celkové hodnotě téměř 2 miliony korun.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).