Hlavní navigace

Zítra je termín pro platbu jedné ze záloh silniční daně. Je ale možné ji odložit

Kvůli opatřením spojeným s šířením koronaviru přibývá daňových úlev pro podnikatele. Dotýkají se také daně silniční.
Jana Knížková
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Daňové úlevy, které mají usnadnit stávající období podnikatelům, přináší hned dva tzv. liberační balíčky. Co konkrétně je podnikatelům odpuštěn  a jaké termíny daňových povinností lze odložit, se dočtete ve Velkém přehledů odkladů a úlev na daních a sociálním a zdravotním pojištění

Zálohy na silniční daň stačí zaplatit do 15. října

Podnikatelům se mimo jiné odložily také zálohy na silniční daň, které jsou jinak splatné k 15. dubnu a 15. červenci. Obě zálohy lze beztrestně zaplatit do 15. října s další letošní zálohou. 

Podnikatelé by však měli myslet na to, že odklad je opět, podobně jako u daní z příjmů, koncipován skrze odpuštění úroků. Kdo by nedoplatil zálohy do 15. října, budou se mu úroky počítat od původního termínu.

Čtěte více: O které úlevy na daních musíte požádat a které jsou automatické?

Speciál ke koronaviru

Přinášíme rozcestník, který by měl pomoci zorientovat se v základních otázkách, které se týkají finančních úlev a podpory pro OSVČ. Kdy mají OSVČ nárok na ošetřovné? Jakou finanční podporu mohou od státu očekávat? Jak je to s pojistným či odkladem úvěrových splátek? Čtěte nový speciál

Kde mohou poplatníci získat další informace?

Byla zřízena telefonní infolinka, která je v provozu v pracovních dnech v době 9:00 – 17:00 hodin pro zodpovídání dotazů souvisejících s opatřeními k aktuální situaci. Infolinka je dostupná na telefonním čísle 225 092 392. 

Přehled jednotlivých daňových opatření, jejich dopady a další pravidelně aktualizované informace týkající se koronaviru jsou k dispozici také na nové stránce finanční správy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).