Hlavní navigace

Zítra je termín pro platbu jedné ze záloh silniční daně. Je ale možné ji odložit

14. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Kvůli opatřením spojeným s šířením koronaviru přibývá daňových úlev pro podnikatele. Dotýkají se také daně silniční.

Daňové úlevy, které mají usnadnit stávající období podnikatelům, přináší hned dva tzv. liberační balíčky. Co konkrétně je podnikatelům odpuštěno a jaké termíny daňových povinností lze odložit, se dočtete ve Velkém přehledů odkladů a úlev na daních a sociálním a zdravotním pojištění

Zálohy na silniční daň stačí zaplatit do 15. října

Podnikatelům se mimo jiné odložily také zálohy na silniční daň, které jsou jinak splatné k 15. dubnu a 15. červenci. Obě zálohy lze beztrestně zaplatit do 15. října s další letošní zálohou. 

Podnikatelé by však měli myslet na to, že odklad je opět, podobně jako u daní z příjmů, koncipován skrze odpuštění úroků. Kdo by nedoplatil zálohy do 15. října, budou se mu úroky počítat od původního termínu.

Čtěte více: O které úlevy na daních musíte požádat a které jsou automatické?

Kde mohou poplatníci získat další informace?

Byla zřízena telefonní infolinka, která je v provozu v pracovních dnech v době 9:00 – 17:00 hodin pro zodpovídání dotazů souvisejících s opatřeními k aktuální situaci. Infolinka je dostupná na telefonním čísle 225 092 392. 

Přehled jednotlivých daňových opatření, jejich dopady a další pravidelně aktualizované informace týkající se koronaviru jsou k dispozici také na nové stránce finanční správy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).