Hlavní navigace

Zítra se bude jednat o protikrizovém balíčku a nové vládě

2. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pár dní oddechu končí, zítra opět pokračující vyjednávání o nové vládě. Současně také zítra zasedne na mimořádné schůzce poslanecká sněmovna, aby řešila vládní protikrizové zákony. Na základě dohody koalice a opoziční ČSSD by měly všechny projít do dalších čtení. Koalice totiž na začátku týdne pustila na oplátku návrhy ČSSD.

Jak dopadne situace kolem nové vlády, zůstává ve hvězdách. Přestože se zdálo, že vše spěje k domluvě a vláda už se blíží, tak nic definitivního rozhodně není. ODS začalo vadit chování Jiřího Paroubka, šéfa předsedy sociálních demokratů, který do médií vše prezentoval jako hotovou věc. Dohoda není ani definitivně dojednána, ani podepsána, pokládám za naprosto neodpovědné veřejně vršit další požadavky, mluvit o konkrétních jménech a zvyšovat už tak dost velké politické napětí, sdělil včera Mirek Topolánek.

Zasedání poslanecké sněmovny by se mělo odehrávat v klidnější atmosféře. Ačkoli se zajisté strhne debata o jednotlivých zákonech, poslanci by je podle domluvy měli poslat dále. Koalice a ČSSD totiž plánují navzájem si podpořit některé protikrizové návrhy. Čtěte více: Místo zvyšování podpory v nezaměstnanosti raději šrotovné.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).