Hlavní navigace

Živnostníci věří v přínos voleb pro podnikání

19. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Spokojenost českých živnostníků s vlastním podnikáním zkoumal poptávkový server ePoptávka.cz. Rovněž byl zjišťován pohled na výsledek voleb a očekávání od nově nastupující vládní koalice. Výsledkem je, že téměř 70 procent živnostníků je s letošními volbami spokojeno. Zhruba 82  procent českých živnostníků má méně poptávek než před rokem. Na Moravě je situace ještě horší – záporně odpovědělo celých 92 %.

Přibližně polovina živnostníků hodnotí svoji ekonomickou situaci na pětibodové stupnici číslem 3, tedy jako ani dobrou ani špatnou. Ovšem celých třicet procent uvedlo čtyřku. Moravští živnostníci jsou celkově skeptičtější a negativnější oproti českým, sděluje Otto Kočí ze serveru ePoptávka.cz. Zároveň dodává, že rozpor je vidět i u pohledu na nedávný volební výsledek. Zatímco nadpoloviční většina je s výsledkem spokojena, přínos pro podnikání od nově vzniklé koaliční vlády není moravskými živnostníky moc očekáván.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).