Hlavní navigace

Na životní pojištění lákají zaměstnance už i malé firmy

27. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stále více podniků v Česku přispívá svým zaměstnancům na životní pojištění. Loni výrazně přibylo zejména malých firem, které v rámci benefitů pro pracovníky nabízejí životní pojištění.

Z údajů největších tuzemských pojišťoven vyplývá, že meziročně vzrostl počet firem nabízejících životní pojištění o 20 procent. Česká pojišťovna loni registrovala platby od více než 5500 zaměstna­vatelů, kteří přispívají svým zaměstnancům na životní pojištění, Kooperativa v lednu 2008 evidovala přes 5000 zaměstna­vatelů. Z našich analýz je zřejmé, že nejvyšší příspěvky poskytují svým zaměstnancům menší firmy, které mají zhruba do 30 pracovníků. S jejich zvyšujícím se počtem pak příspěvky úměrně klesají, uvedl ředitel odboru zaměstnaneckého programu ČP Jiří Král.

Nejčastější zaměstnaneckou výhodou v Česku je podle loňského průzkumu pojišťovny ING příspěvek na stravování, který nabízí většina ze stovky největších domácích podniků. Druhé místo patří penzijnímu připojištění spolu se školeními a vzdělávacími kurzy. Z firem, které nějaké benefity nabízejí, jich na životní pojištění přispívá 42 procent.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).