Hlavní navigace

Názory k článku Zkásnout podnikatelky na odvodech? Stát by měl spíš řešit, co ženám komplikuje život

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 2. 2023 11:31

  Patrik Chrz

  Tohle zrovna není téma, co by mě nějak extra zajímalo, ale co vím od kolegů z práce, tak na mateřskou běžně chodili muži kvůli jejich vyšším příjmům. Dělali to tak, že šli na 1 den na mateřskou, aby se vypočítávala z jejich příjmů a pak ji "předali" manželce. V mé minulé práci šlo o celkem běžný systém.

  A jelikož ta podnikatelka pravděpodobně nemá dítě z neposkvrněného početí, tak asi má nějakého chlapa, který může tu mateřskou vzít na sebe :D

 • 28. 2. 2023 1:13

  greenlinuxguru

  Zvláštní, když jsou boje na ukrajině ženy nevolají po rovném přístupu, ubytujme muže s dětmi a pošleme ženy do války. Nedivím se, není to zrovna in mluvit o tom, že život muže má mnoho nevýhod.

  Je potřeba také řící, že na sexuálním trhu je mužova hodnota odvyslá od finančních prostředků, hodnota ženy od krásy a plodnosti. Stejně tak bysme tedy mohli argumentovat, že na muže se nemyslí v oblasti krásy, libovolný obchod s oblečením kam vejdu, tak první velká část je "ženská", a pak vzádu malá "mužská", není to také nějaká diskriminace, přeci i muži by se měli integrovat na trhu krásy, třeba v soutěži Mistr Světa, když ženy by se dostali na trh podnikatelka roku.

  A víte co je úplně nejhorší, víte proč muži nechtějí, aby partnerka vydělávala víc? Ne proto, že by se obávali, ale protože je živit nebude. Zatímco model žena v domácnosti a muž v práci je i dneska relativně běžný, tak jsem to ještě neviděl naopak, že by žena byla spokojená s tím, že živí muže.

  Žena co vydělává víc než muž, hledá muže, který bude vydělávat ještě více, ne muže, kterého bude živit. To co vy navrhujete vlastně nefunguje a nikdy už ze samotného principu sexuálního trhu fungovat nikdy ani nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).