Hlavní navigace

Zkrachovala cestovka Balkan Travel

5. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cestovní kancelář Balkan Travel dnes oznámila, že není schopná vlivem vnějších ekonomických vlivů a své aktuální finanční situace nadále poskytovat služby svým klientům a vyhlásila bankrot. V nejbližší době hodlá cestovka podat návrh na zahájení insolvenčního řízení.

Z prostředků, kterými momentálně disponuje, vrátí již uhrazené prostředky klientům, kteří mají na zájezd odcestovat v nejbližších dnech, a to s datem nastoupení zájezdu do 7.6. 2009 včetně a částečně i s odletem 8. 6. 2009, uvedl Radek Nišev jednatel Balkan Travel.

Zároveň se chce cestovka ve spolupráci s pojišťovnou Europäische Reiseversicherung AG, u které je společnost pojištěna proti úpadku, co nejdříve vypořádat se všemi ostatními zálohami, které není v současnosti schopná uhradit ze svých vlastních zdrojů.

Obávat se nemusí ani klienti, kteří s Balkan Travel právě tráví dovolenou. CK Balkan Travel je členem naší Asociace a v zahraničí má v současnosti 24 klientů na řeckém ostrově Thassos, všichni klienti mají řádně zaplacený pobyt, jsou informováni a je o ně postaráno, potvrdil Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

CK Balkan Travel se řadí mezi středně velké cestovní kanceláře. V minulém roce měla přibližně 4000 klientů a specializovala se na zájezdy do Bulharska, Řecka a Maďarska. Čtěte také: Okamura: Jsem rád, že pan Čunek už na ministerstvu nezdržuje.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).