Hlavní navigace

Zkrachovala další cestovní kancelář

26. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tento týden skončila další cestovní kancelář, úpadek v pondělí vyhlásila CK Omega Tour. Cestovka nabízela především zájezdy pro školy a organizace. Jak upřesnil serveru Podnikatel.cz Tomio Okamura, tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, šlo o malou společnost, která nebyla členem žádného sdružení v oblasti cestovního ruchu.

CK Omega Tour byla pojištěna pro případ úpadku u pojišťovny Generali, a to do 15. ledna letošního roku. Cestovka by v zahraničí neměla mít žádného klienta v zahraničí. Zákazníci, kteří si u CK zakoupili zájezd či zaplatili zálohu na zájezd, by CK Omega Tour měla informovat o postupu při uplatnění svého nároku na pojistné plnění.

CK je s námi v kontaktu a komunikuje. Pojištění pro případ úpadku CK Omega Tours se vztahuje na všechny zájezdy zakoupené u této CK před 15. lednem letošního roku. Jak nám sdělili zástupci společnosti, po tomto datu již CK Omega Tours žádné zájezdy neprodávala, uvedl serveru Podnikatel.cz Jiří Cívka, tiskový mluvčí pojišťovny Generali.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).