Hlavní navigace

Zlatá koruna: Krize ještě neskončila

17. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Proběhl další ročník Mezinárodního ekonomického fóra Zlaté koruny, které se konalo pod záštitou premiéra Jana Fischera. Ekonomové se snažili diskuzemi najít strop krize, tedy to, kam až může zajít současné zadlužování. Na fóru byly představeny dva extrémy, jednak nebezpečně zadlužené Řecko a na druhé straně Finsko, které se s krizí vyrovnalo relativně dobře. Fórum se konalo pod názvem „Jsme na rozcestí. Probudíme se, dokud je čas?“ a vystoupili na něm přední ekonomové od nás a ze zahraničí.

V úvodu vystoupil k hlavnímu tématu Čeká nás krach veřejných financí? ekonom Jan Švejnar. O situaci v našem regionu a o prognózách ekonomického vývoje rozvíjejících se zemí na fóru promluvil Kaspar Richter, zástupce Světové banky. Nikos Christodoulou, analytik společnosti Accenture, seznámil se situací v Řecku, ve kterém došlo k hlubokému propadu veřejných financí. O současném stavu veřejných financí v České republice hovořil náměstek ministra financí Bohdan Hejduk. O finanční krizi a výzvách pro měnovou politiku hovořil člen bankovní rady ČNB Robert Holman.

Galerie na Facebooku

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).