Hlavní navigace

Názor k článku Zmatky u daňového zvýhodnění na dítě. Které dítě počítat jako první? od ucetnimalafirma - Měla jsem ve své praxi případ, kdy paní...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 3. 2017 11:48

    ucetnimalafirma (neregistrovaný) ---.ji.cz

    Měla jsem ve své praxi případ, kdy paní uplatňovala 2 děti 6 měsíců ( 7-12) u zaměstnavatele. První půlrok je uplatňoval manžel neboť byl zaměstnán. Paní má dvě zaměstnání takže si podala daňové přiznání za celý rok ( veškeré příjmy a 2 děti uplatněné 6 měsíců). Nato ji povolali na FÚ k opravě s vysvětlením, že pokud neuplatňovala daňové zvýhodnění po celý rok na jedno dítě, pak nemá tudíž jedno dítě s nárokem jako druhé, ale dvě děti s nárokem jako na první. Ve finále rodina neuplatnila první a druhé dítě ale dvě první děti takže na tom byla bita. Paní měla štěstí že nemusela zvýhodnění na děti vracet, neboť zálohové bylo vyšší než potom skutečné.
    Váš případ to ale zřejmě nebude, vy máte jedno dítě celý rok, tudíž je první, druhé máte 11 měsíců, je tudíž druhé, ale dítě uplatňované šest měsíců, může být z pohledu správce daně bráno ne jako třetí ale druhé.
    Nejlépe zajít na Finanční úřad ke konkrétní pracovnici a domluvit se přímo s ní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).