Hlavní navigace

Změny místa plnění při fakturaci do EU

15. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro určení, zda DPH fakturovat je důležité zjistit, kde je místo plnění, kdo službu poskytuje, pro koho je služba poskytována a o jakou službu se jedná. Obecně platí podle § 9 zákona o DPH, že místem plnění při poskytnutí služby osobě povinné k dani je místo, kde má tato osoba sídlo nebo místo podnikání. Pokud je však tato služba poskytnuta provozovně osoby povinné k dani, nacházející se v jiném místě, než kde je její sídlo nebo místo podnikání, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna.

Zákon však uvádí v § 10 a násl. zákona o DPH výjimky. Ty se od 1. dubna 2011 změnily. A to při poskytnutí služeb v oblasti kultury, umění, sportu, vědy, vzdělávání a zábavy, včetně služeb výstav, veletrhů a kongresů podle § 10b Okruh těchto akcí se nikterak nemění, nadále sem tedy paří konference, veletrhy, výstavy i semináře. Změna však nastává při určení místa plnění u služeb poskytovaných osobě povinné k dani. Čtěte více: Jak se mění místa plnění?

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).