Hlavní navigace

Názor k článku Změny v oddlužení od června 2019 z pohledu zaměstnavatelů od matmaman - Zdravím, souhlasím s výrokem kdo se nasekal dluhy...

 • 24. 3. 2019 11:13

  matmaman (neregistrovaný) 2a02:8308:a13e:----:----:----:----:----

  Zdravím, souhlasím s výrokem kdo se nasekal dluhy má si je zaplatit, o tom nelze pochybovat, ale stojím i za druhou stranou a to dlužníky.

  Je potřeba si uvědomit, že ne vždy se dlužník dostane do situace vlastní vinou. Může za to i nemoc kde člověk, který onemocněl rakovinou byl 4 roky mimo normální život a když vyhrál boj s rakovinou zjistil, že dluží milion korun insolvence byla jediná možnost.

  nebo příběh kde dluh na pojištění činil 45 tis, který vznikl během pobytu v zahraničí a penále jsou k tomu 160 tis, pojišťovna odmítla penále odpustit i po doložení dokumentů, že pojištění bylo hrazené v zahraničí.

  nebo další příběh kde 15 letý mladík jel na černo v mhd dostal pokutu a jako hrdina zahodil lístek, problém dopravního podniku na místě Vám neřekli že tam dluh je a po 6 letech místo 700 kč přišlo 80 tis

  samozřejmě jsou tu i tací, kteří si berou půjčky a vyhlásí insolvenci záměrně.

  insolvence je nástroj hlavně vytvořený pro lidi kteří si pomoc zaslouží ať už se dostali do situace ze zdravotních důvodů nebo z okolností které nemohli přímo ovlivni, úmrtí v rodině, partner debil a další.

  napříč světem podmínky pro osobní bankrot jsou v čr nejtvrdší a proces není zrovna lehké 5 let přežít