Hlavní navigace

Názory k článku Změny v zákoně o DPH platné od ledna 2010

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2010 18:47

    Radim (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
    Dobrý den,
    je pravda, že fyzická osoba, která poskytne služby firmě se sídlem mimo ČR, ale se sídlem v EU, musí být od 1.1.2010 plátcem DPH? S tímhle názorem jsme se setkal, ale v celém seriálu "Změny 2010" o tom nevidím ani zmínku. Jen staré známé pravidlo, že povinně musí být plátcem DPH každý, kdo za rok má obrat přes jeden milión.
  • 11. 1. 2010 22:44

    bez přezdívky
    Dobrý den,

    v souladu s ustanovením § 94 odst. 11 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, skutečně platí, že pokud osoba povinná k dani (tj. např. fyzická osoba podnikatel) se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku poskytne svou službu s místem plnění v jiném členském státě (tj. jedná se o službu poskytnutou osobě povinné k dani z jiného členského státu EU, nikoliv například fyzické osobě - nepodnikateli), stává se plátcem DPH dnem poskytnutí takové služby (pokud povinnost přiznat a zaplatit daň vzniká příjemci služby). Tato osoba je poté povinna podat svému místně příslušnému finančnímu úřadu přihlášku k registraci, a to do 15 dnů ode dne, ve kterém se stala plátcem.

    Přeji Vám hezký den.

    S pozdravem

    Jan Molín
    daňový poradce
    MIVO s.r.o.
    http://www.mivo.cz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).