Hlavní navigace

3 značky, o kterých jste netušili, že nabízí možnost franšízy

17. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.sxc.hu
Usnadnit si start podnikání je možné pomocí franšízy. V ČR je z čeho vybírat, nabízí se přes 200 konceptů. Zkuste to v kategorii gastro, nebo třeba fitness.

Gastronomie, kosmetika, krása, fitness a zdraví, služby nebo například domácnost a bydlení. To je jen stručný výběr kategorií, ve kterých je možné začít podnikat s tzv. fanšízou. Nabízí se jak značky zahraniční, tak také celá řada značek tuzemských. Seznámíme vás s takovými, o kterých jste možná ani netušili, že způsob franšízy nabízejí.

Čtěte také: Začněte podnikat s franšízou. Máte na výběr až ze 246 konceptů

Ilustrační obrázek.
Autor: www.sxc.hu

Ilustrační obrázek.

Seznam nabízených franšízových konceptů najdete na stránkách České asociace franchisingu, ale celou řadu franšíz můžete nalézt také na Franchising.cz.

Podnikat v oblasti fitness

Pokud Vás láká podnikat v oboru fitness, nabízí se sáhnout po značce, která je spojena se jménem, co má v oblasti fitness už své místo. Využít můžete značky Fitness Olgy Šípkové. Počáteční investice je závislá od lokality, ale pohybuje se přibližně kolem 5 milionů korun. Výše platby se obvykle pohybuje kolem 10 % z obratu za měsíc.

I lékárník může být nezávislý

Podnikat může i lékárník, který chce být do jisté míry nezávislý. Na výběr je například Řetězec Lékáren Benu. Jde o tuzemskou franšízu, kdy se vstupní investice pohybuje kolem 600 000 korun, z toho 250 000 je poplatek za know-how a možnost vybavení na klíč, plus vybavení provozovny jako takové. Což činí cca 350 000 korun. Roční poplatek je 25 000 korun. Tato síť čítá v současné době 147 lékáren a každoročně roste o dalších 30 – 50 nových.

Podnikejte za pultem

Určitě jste už míjeli kdesi v nákupních centrech pulty, které nabízely nepřeberné množství sýrů. I to se může stát vaším byznysem. Franšízu nabízí třeba právě síť specializovaných prodejen kvalitních sýrů a doplňkového zboží pro jejich servírování a zpracování – Ráj sýrů. Pro začátek budete potřebovat investici ve výši cca půl milion korun, záleží na velikosti prodejny. Předpoklad, že se vám investice vrátí, je 6 měsíců až rok a půl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).