Hlavní navigace

ČESMAD se staví proti zpoplatnění silnic nižších tříd

23. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení automobilových dopravců (ČESMAD BOHEMIA) se staví proti názorům krajů, které se kloní k zpoplatnění komunikací 2. a 3. třídy. Podle ČESMADu by to přineslo jen obrovské investice do systému a jeho provozu a zvýšené nákladů všem konečným uživatelům silniční dopravy. Podle sdružení by si obecní kasy si navíc příliš nepolepšily, navíc by na to mohly samy doplatit. Vzhledem k tomu, že výše zpoplatnění infrastruktury musí odrážet náklady na její zbudování a údržbu, je velmi pravděpodobné, že by systém stěží ufinancoval sám sebe a obecní rozpočty by přišly zkrátka, uvedl mluvčí ČESMAD Martin Felix.

Podle Felixe vyžaduje zpoplatnění silnic nižších tříd zavedení nové technologie výběru mýta. Nelze údajně použít tu stávající, ještě relativně jednoduchou a levnou mikrovlnnou. To znamená obrovské další investice a především náklady na provoz, neboť použití „satelitního zpoplatnění“ je sice daleko sofistikovanější, ale kvůli nárokům na mobilní přenos dat i daleko nákladnější, doplnil Felix.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).