Hlavní navigace

Názory k článku Zpřísnila se kontrola osobních práv zaměstnanců

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2019 8:08

  josef (neregistrovaný) 2001:470:5aca:----:----:----:----:----

  Hlavně že jsem několikráte u Inspektorátu práce poukazoval na praktiky jednoho obchodního řetězce a i veliké mezinárodní fabryky (nemající odbory kde by se dalo dovolat). Sám pán sedící na Inspektorátu práce zdělil , že je špatné se pouštět do pře s tak velkým řetězcem a že tito řetězce mají své právníky a dost možné je že se z toho vyvlečou. Inspektorát práce po mých upozornění nepovolal kontrolu (nazažil sem ani jednou) , dále inspektoriát práce je jen dle jejich slov "úřad" a kontroly sám neprovádí a jsou vysílany z Prahy odkudsi z centráli. Ani ho nezajímali důkazy z těchto provozoven s čachrováním se zapsanýma odpracovanýma hodinama a tím krácením vyplacené mzdy popřípadě příplatku za noční směny (do 1:00 ráno třeba inventůra) a pod. Tyto praktiky u těchto řetězců a i jiných firem jsou stále a trvají dosud!

 • 13. 8. 2019 14:13

  bez přezdívky

  Je otázka, zda toto není v současné době schopen vyřešit trh. Pracovníků je nedostatek, nabídka pracovních míst vysoká, a tak zaměstnanaci, kterým takové praktiky nevyhovují mají možnost zvolit si jinou práci - nebo ne? Podnikateli pak nezbyde, než od takového chování upustit, jinak mu nezbyde nikdo, kdo by pracoval...

  Tím se samozřejmě nechci nikoho zastávat, a tvrdit že Vámi popsaná situace je jak z pohledu daného podnikatele, tak úřadu, v pořádku.

  13. 8. 2019, 14:14 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).