Hlavní navigace

Názory k článku Zrušení karenční doby se má podnikatelům kompenzovat, variant je hned několik

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2018 12:09

  nevrlý Tonda (neregistrovaný)

  Vzhledem k tomu, že český podnikatel - střední i malý - snese v této Banánové a mafián republice skoro všechno, myslím, že bude úplně od této vlády stačit, že slíbí, že jim jako kompenzaci pro tento a příští rok navrhne, že jim ještě neoholí hlavu a nenakope do zadku. To by mělo být dostatečným stimulem k tomu, aby si český daňový soumar a oslík řekl, že to ještě není tak nejhorší a nadšeně zahýkal i nad dalším nevolnictvím. Jako svého času byl podnikatel chráněný druh, zejména ve svých počátcích, nyní mi to přijde, že už to bude časem jen nepotřebná škodná určená k vyhynutí. Koneckonců tato vláda jako voliče potřebuje důchodce a státní úředníky, policisty, celníky a hasiče a jestli tu bude někdo něco dělat nebo vytvářet, je celkem FUK. A soudruzi Hanák, Dlouhý, Špicar a další se chytnou za ruce s odboráři soudruhy Středulou, Samkem a řeknou, že už se na tuto vládu těší. Na straně jedné nechá nadnárodní koncerny vyvádět stamiliardové prachy do zahraničí a na to budou tleska Dlouhý, Hanák, Špicar, Havlíček a spol. a na straně druhé bude po podnikatelích, včetně těch drobných, pro které tento stát nemá nic jiného než svěrací kazajku, bič a okovy, požadovat další navýšení mzdových nákladů, včetně oné karenční doby. Ale držte stále hubu a krok, nadávejte jen doma na záchodě anebo u tchýně na zahradě a on se možná za sto let stane zázrak, dáte-li se i na modlení, možná i zahřmí, ale jen u vás doma na záchodě až z toho všeho dostanete pořádný průjem.

 • 15. 5. 2018 13:44

  M.M. (neregistrovaný)

  ano je tak, bohužel, co je ale na tom nejzajímavější jak se hnutí jednoho muže ANO ( oligarchy ) , posunulo z liberálně pravicového středu od městského voliče ( středo pravicově orientovaného ) se středním a vyšším vzděláním, tedy klas. 30 -50 let, dobré místo ( rozhodně žádná škubárna peří u Andreje ) , nebo šikovný majitel ryze české menší firmy nebo OSVČ, ne sice vyloženě nadšený z EU, nicméně vnímající realitu ekonomickou a geopolitickou.

  Kde jsou ti středo prav. liberálové - kluci z plakátů ANO 2013 - bude líp ? ( Telička, prof. Zlatuška, Stropnický, Pelikán ) - jsou tam kde slunce nezasvítí.

  Protože Andrej pochopil že masa voličů je jinde, že musí napéct koblihy a navařit polévku, klobásky ( nepřipomíná to tak trochu kampaně ČSSD za Jiřího Paroubka ? teda, ještě když byla ČSSD při penězích. Teď už netáhne, jejich voliče vyluxoval sám Velký náčelník ANO.

  Chcete v ČR 30 - 35 % :
  -musí se začít státní správou, dosadit správné lidi ( zdravíme Pana Janečka, paní Schillerovou - makáme - makáme )
  -musí se přidat - klasika ( cedule učitelům 45 tis. do čtyř let ), jízdné zadarmo, porodné, pastelkovné, školkovné, ubytovné ...
  důležité je také míti důchodce, tedy až o 11 000 ,- ročně více, slibuje vůdce, - zn. zdroje jsou !
  -určitě nesmíme zapomenout vytvořit nepřítele státu ( jak jednoduché v ČR : všetcí podnikatelé kradnů ! každá firma je podezřelá ! )
  -samozřejmě nezapomínejme na osvědčený marketing ( že Máro ! ) - slibem nezarmoutíš, koupit BUS a hurá do krajů, podepisovat se všude ( budou mosty přátelé, stadiony, dálnice, vysokorychlostní vlaky, ) my vám ty prachy seženeme !

  A je to, jako v Itálii, tam si jistý oligarcha vládně jak dlouho ? 30 let ? Vivat Silvio !
  A kdyby byl náhodou A.B odsouzen, tak bude premiérovat z Valdic, a preference mu vyskočí na 40%

 • 18. 5. 2018 15:56

  bflmpßwẓ (neregistrovaný)

  Karenční doba je naprostý nemysl, místo toho, aby se zaměstnanec zavčas vyležel, pak zbytečně přechází nemoci, což ve svém důsledku musí nutně za nějaký čas znamenat větší nemocnost a tím i ztráty pro zaměstnavatele.

  Např. v Německu by něco takového bylo nemyslytelné!

 • 18. 5. 2018 22:49

  ded.kenedy (neregistrovaný)

  Ano, nektere pasaze clanku jsou az dojemne:

  Svaz průmyslu je proti zrušení karenční doby, protože by to podstatně zhoršilo potíže řady firem s nedostatkem zaměstnanců. V současné situaci na trhu práce, kdy chybí zaměstnanci ve všech profesích, a firmy obtížně plní zakázky, je to velmi neuvážené opatření

  Tato varianta penalizuje zaměstnavatele i zdravé zaměstnance. V podstatě zanikne smysl benefitu poskytovaného některými zaměstnavateli jako náhrady mzdy v prvních třech dnech nemoci.

 • 25. 5. 2018 21:27

  BobTheBuilder

  Tak jistě, že karenční doba funguje. Je to totiž opatření, které všechny prohlásí za podvodníky a potrestá je. Nahrazuje totiž neschopnost nebo neochotu (a těžko říct, co je horší) státu vymáhat právo. Má to samozřejmě negativní důsledky pro skutečně nemocné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).