Hlavní navigace

Zveřejňování fotografií na Facebooku je nebezpečné

7. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na internetu jsou uživatelé ve sdílení osobních informací opatrní. Toto bezpečí může být jen iluzorní, a to zejména v rámci sociálních sítí. Stejně tak znalost některých rizik spojených s užíváním internetu je malá, nebo spíše žádná. Informační kanál o těchto hrozbách v podstatě žádný není a efektivní osvěta o zásadách bezpečného používání internetu chybí. Přitom je dnes vzdělávání v této oblasti kriticky důležité a to nejen pro děti, které se mohou na internetu stát snadnou obětí, ale také pro dospělé, informuje společnost STEM/MARK.

V provedeném výzkumu uvedlo 30 % dotázaných, že sdílí na internetu jen základní osobní údaje. 39 % o sobě poskytuje informace jen na stránkách, kde se jejich majitel smluvně zavazuje o jejich ochraně. Pokud by uživatelé měly o sobě na internetových sociálních sítích a komunitách (jako je Facebook nebo Lidé.cz) sdílet nějaké informace, šlo by nejčastěji pouze o jméno (86 %) nebo emailovou adresu (76 %). Problém je v tom, že se sice omezují ve zveřejňování informací při registraci do takových sítí, ale v rámci komunikace s ostatními uživateli toho o sobě obvykle sdělí mnohem víc. Stačí se přihlásit na Facebook a podívat se na statusy některých uživatelů, kteří zde zveřejní fotky nově zrekonstruovaného bytu a do statusu ještě napíšou, kolik to všechno stálo. Z nevinné zprávy se tak stává pozvánka pro zloděje, píše se dále v tiskové zprávě o provedeném výzkumu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).