Hlavní navigace

Zvířecí byznys má dobře našlápnuto. Jak na prodej pamlsků pro psy online?

23. 12. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Chce prodávat doma vyrobené pamlsky pro psy. Výrobky hodlá nabízet přes e-shop. Odborník radí, co vše je třeba zařídit, aby to bylo zcela legální.

Podnikání spojené se zvířaty posledních pár let doslova kvete. Není tedy divu, že se v odborných poradnách na Podnikatel.cz často objevují dotazy, které se zvířecím byznysem souvisí. Liší se výroba a následný prodej pamlsků třeba právě pro psy od výroby a prodeje pochutin pro lidi?

Mohlo by vás zaujmout: Linda, Anna a Lenka své podnikání zacílily na psí mazlíčky. Jak se jim daří?

Ráda bych začala vyrábět pamlsky pro psy z běžně dostupných surovin, které jsou určené i pro lidi. Co všechno pro to musím udělat, aby vše bylo legální a splňovalo hygienické normy? Chtěla bych vyrábět pamlsky doma a následně je prodávat formou e-shopu. 

Ilustrační obrázky
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

Uvedená činnost vyžaduje živnostenská oprávnění v oboru „Výroba krmiv, krmných směsí, doplňkových látek a premixů“ a „Maloobchod, velkoobchod“. Jedná se o živnosti volné, pro které není třeba doložení žádné zvláštní kvalifikace. Živnost vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online.

Výroba podléhá registraci u krajské veterinární správy a u Ústředního kontrolního a zkušebního ústav zemědělského. K žádosti je třeba doložit předepsané doklady včetně např. plánku provozovny, dispoziční řešení objektu, provozní a sanitační řád, podmínky deratizace apod. Podmínky se mohou lišit v závislosti na druhu vyráběných krmiv a jejich složení, doporučuji proto osobní kontakt s příslušnými úřady a ověření požadovaných náležitostí přímo. Kontakty na krajskou veterinární správu zde a na Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zde

 

Potřebujete radu od odborníka? Využijte našich odborných poraden.

Prostory, ve kterých budete krmiva vyrábět, by měly být pro tento účel schváleny (zkolaudovány) stavebním úřadem. Pokud nejsou pro tento účel schváleny, bude nezbytné požádat na stavebním úřadě o změnu užívání (rekolaudaci). Informace o náležitostech pro tuto změnu vám podají na příslušném stavebním úřadě.

Informace k samotnému založení vlastního e-shopu hledejte pak v samostatném článku, který nabízí jednotlivé kroky, jak na to, společně s praktickými radami, jak na samotný provoz: Jak si založit vlastní e-shop?

O podobném podnikatelském záměru, který už se stal skutečností, jsme vás na serveru Podnikatel.cz již seznámili. Připomeňte si: Vaří prémiové a čerstvé krmivo pro psy. Podívejte se do její výrobny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).