Hlavní navigace

Zvýšení finančních limitů od leteckých společností

17. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Začaly platit nové finanční limity odškodnění od leteckých společností. Týká se to především zpožděných letů nebo ztráty zavazadel. Upozornil na to Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Ten upřesnil, že v případě zničení, ztráty nebo poškození zavazadel je nově zvýšen limit pro odškodnění cestujícím do částky 1219 EUR , u odbavených zavazadel platí tato odpovědnost leteckého přepravce i bez jeho zavinění, u neodbavených zavazadel odpovídá pouze v případě zavinění. V případě zpoždění při přepravě zavazadel je nově zvýšen limit pro odškodnění na maximální limit 1219 EUR. V případě zpoždění při přepravě cestujících je nově zvýšen maximální limit 5062 EUR .

V případě smrti nebo zranění cestujícího neexistují sice žádné finanční limity odpovědnost, nicméně nařízení stanovuje minimální částku odpovědnosti pro případ, že letecká společnost prokáže, že se nejednalo o její nedbalost nebo jiné její zavinění, doplňuje Tomio Okamura.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).