Hlavní navigace

Zvýšenou aktivitou proti neplatičům

13. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Velkým problémem jsou v současné době neplatiči. Podle analýz odborníků se bude situace nadále prohlubovat v důsledku zpožděného efektu propadu výroby na finanční toky ve firmách. Univerzální recept na přimění dlužníka k zaplacení neexistuje. Ovšem podnikoví právníci radí zintenzívnit kontakty s klienty, u kterých se objevují signály platebních potíží.

Osvědčeným receptem je otevřené a opakované jednání s dlužníky o možnostech, jak situaci řešit. Pokud je oboustranná snaha o dohodu, je nejsnazším způsobem úhrada pohledávek formou dohodnutých splátek, osvětluje zřejmě nejúčinnější způsob řešení pohledávek podniková právnička Darina Vetyšková z Unie podnikových právníků. Doplňuje, že v opačném případě nastupují většinou vleklé soudní spory a následně pak služby exekutora, které obě strany vyčerpávají. Zkušenosti potvrzují, že dlužník má snahu svůj závazek řešit tím aktivněji, čím aktivnější je věřitel.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).