Hlavní navigace

Názor k článku Živnostníci hrozí: „Zvýší-li se odvody, raději půjdeme na pracák“ od Nebrňák - Pisateli doporučuji založit ŽL a rozvázat pracovní poměr...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 5. 2010 10:25

  Nebrňák (neregistrovaný) 213.29.218.---
  Pisateli doporučuji založit ŽL a rozvázat pracovní poměr ... a snažit se vydělat si na živobytí a tím pádem i na vše, co si pak může domů koupit bez DPH. Pokud nezkrachuje do roka a uživí se, pak nechť znova posoudí svůj projev ... věřím, že bude naprosto odlišný.
  Podnikám od r. 1997 a zrovna med to není. Ale mám rád svou práci, svoji volnost a do určité formy jsem schopen akceptovat i tu nezměrnou nejistotu práce a výdělku.

  Mj., když měla moje firma finanční potíže z nedostatku zakázek, stejně jsem musel platit odvody a když na to už nebylo, vznikal dluh. A když jsem dluh vyrovnal, napařili mi penále.

  Jaké starosti má zaměstnanec? A jaké OSVČ?
  Myslím, že nějaké výhody by podnikání mít mělo, drazí zaměstnanci se firmám nevyplatí a tak redukují počty. Pro firmy levnější OSVČ si vydělají subdodávkami - na vlastní náklady a riziko - a státu odvádí. Méně než zaměstnanec, ale více než nezaměstnaný!
  Už je to pisateli (zaměstnanci) jasnější?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).