Hlavní navigace

Daňové přiznání online

Stáhněte si do svého počítače interaktivní formulář, nebo vyplňte přiznání online. Po otevření vám vyskočí úvodní list s odpověďmi na časté dotazy k formuláři. Pokud se během vyplňování někde zaseknete, zkuste se podívat zpět na úvodní stranu, zda tu není váš problém řešený.

Poté přejděte k základnímu listu daňového poplatníka. V něm nejprve napište před barevné kolonky své DIČ. Pokud neuvedete DIČ, nepřeklopí formulář ani vaše rodné číslo, proto na to nezapomeňte. Pak do růžového rámečku pro fyzické osoby uveďte své jméno, datum narození (lze napsat ve formátu 10.2. 1984), rodné číslo, IČO a variabilní symbol, který vám přidělila sociálka. Následně doplňte další identifikační údaje.

Vyplňte vše pravdivě a pozorně, jelikož se údaje ze základního listu rozkopírují do celého přiznání.

První část druhého oddílu přiznání se týká těch, kteří byli alespoň část roku zaměstnáni.

Druhá část druhého oddílu se týká takřka všech podnikatelů, data se totiž přenášejí z Přílohy č. 1 k přiznání. V ní zaškrtnete, zda využíváte paušální výdaje, nebo skutečné výdaje, Na druhé straně Přílohy č. 1 se ještě doplňují údaje o vaší činnosti. Nemusíte však uvádět skutečnosti, které nenastaly ve zdaňovacím období. Pokud jste provozovali činnost po celé zdaňovací období, vyplňte jen počet měsíců činnosti.

Na stejném listu následuje ještě třetí oddíl, ve kterém se vyplňují nezdanitelné částky. Na třetí stránce přiznání se uplatňují slevy. Základní sleva na poplatníka je již předvyplněná, zbylé doplníte podle toho, zda splňujete nároky. Na poslední stránce přiznání je skoro vše opět již předvyplněno. Dopíšete jen počet příloh, které k přiznání přikládáte, a můžete vše odnést na finanční úřad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).