Hlavní navigace

IT a eByznys

Kasa.cz popřela převzetí firmou HP Tronic, fúzovat ale bude

AKTUALIZOVÁNO: Minulý týden informovala média o prodeji internetového obchodu Kasa.cz, který měla od ledna převzít společnost HP Tronic. Jak zjistil server Podnikatel.cz, tyto informace se nezakládají na pravdě. Kasa.cz bude fúzovat, HP Tronic ji však nezíská.

10. 11. 2008 12:27
Doba čtení: 2 minuty

Internetoví obchodníci neinformují zákazníky dostatečně

Provozovatel e-shopu má vůči zákazníkovi řadu informačních povinností. A jak vyplynulo ze spotřebitelského testu, ne všechny obchody je dodržují. Kdo chce mít jistotu, může podstoupit certifikaci.

Doba čtení: 4 minuty

Pomocí systému PayPal můžete platit i faktury

Nákup a prodej přes Internet je pohodlný, snadný a rychlý. Jak ale bezpečně a rychle zaplatit zboží? PayPal umožňuje přesuny peněz mezi účty identifikovanými e-mailovými adresami, a to bez poplatku.

Doba čtení: 6 minut

eJustice: Na soud přes internet

Celá státní správa i soudnictví pomalu, ale zato nezvratně přecházejí na elektronickou komunikaci. Věřitelé již mohou sledovat soudní řízení přes internet nebo podávat elektronický platební rozkaz. A v plánu eJustice jsou další služby.

Doba čtení: 6 minut

E-government schválil i Senát. Revoluce se blíží

Senát schválil návrh zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. Nová právní úprava definitivně staví na stejnou úroveň elektronický a papírový dokument. Dle ministerstva se jedná o revoluci ve veřejné správě.

17. 7. 2008 15:00
Doba čtení: 2 minuty

E-Government: Datové (poštovní) schránky pro každou firmu

Vláda chce v rámci projektu e-Government zřídit pro každého občana a zároveň firmu tzv. datové schránky, kam se budou doručovat zásilky od soudů a úřadů. Zaveden by měl být také komplexní registr. Ale o jeho technické způsobilosti podnikatelé pochybují.

Doba čtení: 3 minuty