Hlavní navigace

Kvalitní repasované počítače firmám ušetří desítky tisíc korun

Rozjeli jste podnikání nebo se chystáte rozšiřovat firmu? S obojím souvisí investice do potřebného technického vybavení, jako jsou počítače, notebooky a další.
18. 5. 2020
MarketVoice Co je to?

Sdílet

I s omezeným finančním budgetem si začínající podnikatel může může dovolit kvalitu za výrazně méně peněz. Stačí na místo nových počítačů nakoupit repasované PC.

Domnívat se, že repasované počítače jsou určeny pouze pro osobní účely na jakési “dožití” starých strojů, by bylo velkou chybou. Naopak repasované notebooky a počítače nabízí podnikatelům požadující kvalitu, výkon a spolehlivost za cenu nových, ale laciných počítačů. Za méně peněz dostanou hodně muziky, jak říká lidové moudro.

Repasované PC je řešením také pro podnikatele

Ve prospěch repasovaných počítačů a zejména pak notebooků hovoří současná doba v souvislosti s koronavirem a vyhlášenou karanténou, kdy nejeden podnikatel musel své zaměstnance vybavit novými notebooky, aby mohli bez problémů vykonávat svou práci z domu.

Jedna věc je přitom koupit levný “noťas” na takovéto domácí surfování, druhou takový počítač používat denně několik hodin k práci. Je sice pěkné, že lze v současné době sehnat nový počítač doslova za hubičku. Pravdou ale je, že se jedná o levnou plastovou náhražku opravdového notebooku, která se často s obtížemi dožije sotva druhých “narozenin”.

Naproti tomu repasované počítače nabízí výjimečně dobrý poměr cena – výkon. Vzhledem k tomu, že se jedná o upravené a vyšperkované starší počítače z nejvyšší business kategorie, jejichž parametry a kvalita zpracování nové notebooky z nejlevnějších ale i středních cenových tříd hravě překonávají i několik let od uvedení do provozu.

Repasované počítače nejsou totéž jako počítače z bazaru

Hodně lidí si repasované notebooky plete s bazarovým prodejem IT techniky, přitom se jedná o dvě zcela odlišné věci. Na bazaru nebo z druhé ruky na inzerát lze sehnat jakýkoliv starší ale i novější počítač či notebook a za cenu, který si určí prodejce. 

S takovými počítači však nikdo nic nedělal, prodejce jej ztěží zkontroluje a zřídkakdy se postará alespoň o základní servis nebo vylepšení. Je to prostě jen způsob, jak se rychle zbavit použitého, funkčního, ale nepoužívaného či nepotřebného IT vybavení. Neobvyklé bohužel nejsou ani prodeje vadného zboží, kterého se chce prodejce zbavit a vydělat. 

Repasovaný notebook představuje jistější a bezpečnější variantu, jak získat kvalitní počítač na doma i pro profesionální podnikání za více než příznivou cenu. Za prodejem repasované IT techniky (kromě počítačů a notebooků může jít i tablety, monitory, mobily apod.) stojí v ideálním případě profesionální firma, jako je například Pocitace24.cz prodávající repasované IT vybavení a zároveň odpovídající klientský servis včetně dvouleté záruční doby.

Repasované notebooky nabízí kvalitu a skvělé vlastnosti

U repasovaných počítačů víte, že dostanete něco lepšího a kvalitnějšího, než se nabízí na současném trhu s levnými “low-end” počítači. K repasi se totiž používají vysoce kvalitní počítače a notebooky nejvyšších tříd, které specializované IT firmy odkupují z velkých korporací a podniků, jenž technické vybavení obměňují daleko častěji než běžný uživatel, který si počítač kupuje na x let, respektive do doby, dokud nepřestane fungovat. 

Původní hodnota takového manažerského počítače činila až několik desítek tisíc korun a po repasi je výsledná cena i třetinová. Přesto jsou parametry repasovaného notebooku (výkon procesoru, kvalita použitých materiálů, spolehlivost, odolnost atd.) výrazně lepší v porovnání s novými počítači nejen v nižší, ale rovněž ve střední cenové hladině okolo 20 000 Kč.

Pro repasované PC se používají elitní notebooky

Základem kvalitních repasovaných notebooků jsou pečlivě vybrané “top” počítače, notebooky, monitory, případně jiné IT vybavení. Pocitace24.cz vybírá z nejvyšších řad renomovaných výrobců IT, jako je: 


 • Dell – řady Latitude a Precision
 • Lenovo – řady ThinkPad T, W, X a R
 • Hewlett-Packard (HP) – řady Compaq, Elitebook
 • Apple – řady PowerBook a MacBook Pro

Vybrané počítače k repasi se důsledně prověřují, čistí, upravují a testují. Poškozené, nefunkční a vadné komponenty jsou nahrazeny novými a do repasovaných počítačů je nahrán nejnovější software. Repasi samozřejmě provádí zkušení odborníci. Na profesionálně repasované notebooky Pocitace24.cz běžně poskytují dvouletou záruku

Repasované počítače prochází celou řadou kontrolních procesů a to od výběru a odkupu vybavení až po konkrétní úpravy, výměnu dílů, čištění a kontrolu softwaru. Výsledkem je plně funkční “vyšperkovaný” starší počítač s nejnovějším možným softwarem.

Kvalitní repasovaný notebook využijí domácnosti i podnikatelé

Uvažujete o repasovaných počítačích pro vaši firmu?

Navštivte e-shop pocitace24.cz. Mají široký výběr počítačů, notebooků, tabletů i telefonů za skvělé ceny. 

Repasované počítače jsou hodně doporučovány běžným uživatelům, kteří za lepší počítač nechtějí utrácet hodně peněz. Kvalitně zpracovaný repasovaný elitní notebook je však vhodný i pro podnikatele, kteří pro své zaměstnance rovněž chtějí nejlepší vybavení za rozumné peníze

Oproti novým a plastovým počítačům za stejně nízkou cenu je třeba vyzdvihnout použití o hodně kvalitnějších materiálů (kov), daleko lepší zpracování, takže repasovaný notebook je odolnější, zvládne hrubší zacházení i časté cestování a přenášení. V jejich prospěch jednoznačně hovoří i lepší parametry, co se výkonu, rychlosti a paměti týká, takže se hodí, a to zajímá právě podnikatele, i pro náročnější práci vyžadující výkonnější IT vybavení.

Praktické tipy, jak si vybrat repasovaný počítač, a na co si dát pozor

Prvním krokem, jak přijít k dobrému repasovanému počítači, je výběr specializované firmy zabývající se repasí. Přece jen se při výběru použité elektroniky vyplatí pořádná dávka opatrnosti. Na trhu existuje celá řada firem, mezi které patří Pocitace24.cz, které nabízí rozličnou IT techniku pro použití doma i v kanceláři. 

S výběrem firmy vám pomůžou následující otázky:

 • Dodává výrobce zboží v inzerovaném stavu a s nezbytným příslušenstvím.
 • Dodržuje výrobce podmínky dodání včetně doby dodání zboží.
 • Kvalita klientského servisu, záručního servisu a průběh reklamace.
 • Jak probíhá komunikace se zákazníkem od výběru vybavení až po ochotu řešit případné nedostatky či reklamaci vadného zboží.

Dobrý a poctivý prodejce dodržuje pravidla:

 • Zákazníkovi podává pravdivé informace o nabízeném zboží a jeho stavu včetně všech vad. U použitého zboží, mezi které repasované PC patří, se jedná například o různé škrábance a oděrky. V ideálním případě je vše popsáno v inzerátu.
 • Zákazníkovi dokáže doporučit vhodný počítač dle plánovaného způsobu užití. Studentovi doporučí jiný repasovaný počítač než IT odborníkovi na volné noze, který se živí programováním.
 • Automatickou součástí služeb je dobrý zákaznický servis a záruční doba dle zákona. Pocitace24.cz nabízí dokonce dvouletou záruku a služby jako náhradní počítač a další.

Parametry, které při výběru repasovaného notebooku a PC hrají roli

Na Pocitace24.cz najdete repasované počítače už kolem 2 000 Kč vhodné pro surfování či profi stroje pro práci od 10 000 Kč výše. Výsledná cena se odvíjí od následujících parametrů:


 • Značka (Dell, Lenovo nebo HP u notebooku, u stolních počítačů také Acer, Apple, Fujitsu)
 • Použitý procesor 
 • Velikost pevného disku 
 • Velikost operační paměti 
 • Typ grafické karty 
 • Velikost monitoru (11,6” – 15,6” u notebooku, u stolních PC jsou monitory prodávány zvlášť)
 • Rozlišení monitoru
 • Klasický nebo dotykový monitor u notebooku

Vyberte si repasovaný počítač do firmy nebo domů na Počítače24.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).