Hlavní navigace

Elektronická evidence tržeb (EET)

-
.

Elektronickou evidenci tržeb (EET) je momentálně přerušena, a to až do roku 2023. EET se jinak týká všech podnikatelů, kteří, zjednodušeně řešeno, přijímají tržby v hotovosti (a dalšími podobnými prostředky). EET naopak nemuseli řešit ti podnikatelé, kteří dostávají peníze jen bankovním převodem. 

Zavedení elektronické evidence tržeb se zpočátku v první vlně dotkla podnikatelů, kteří poskytují ubytovací a stravovací služby. V druhé vlně dopadly e-tržby na maloobchod a velkoobchod. Třetí vlna se má týkat například svobodných povolání, dopravy nebo zemědělství. Čtvrtá vlna se pak má dotknout řemeslníků a vybraných výrobních činností. V případě třetí a čtvrté vlny byl start naplánován na1. května 2020, ale kvůli koronaviru byl odložen na 1. ledna 2023.

Partner rubriky

ProfiÚčtenka

Partnerem rubriky je Profi Účtenka – EET aplikace zdarma. Chcete svou povinnost s EET vyřešit rychle a jednoduše? Aplikaci Profi Účtenka můžete použít na svém mobilním telefonu, ke kterému si pořídíte pouze malou bluetooth tiskárnu, anebo zakoupit samostatnou přenosnou pokladnu, ve které je již nainstalována.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).