Hlavní navigace

Výdeje 60%

Dobrý den,
DE, neplátce DPH, uplatňuje výdaje paušálem 60 %.
Může si uplatnit nižší paušál - třeba 20%, aby dosáhl
na hypotéku ? Nebo je jen výběr mezi 60 % a skutečnými náklady ?

Děkuji za odpověď.

Jarmila
12. 2. 2019 13:32

Odpověď

Dobrý den,

domnívám se, že nižší uplatnění daňového paušálu, než stanoví zákon, není možné. Vycházím z jazykového výkladu ustanovení § 7 odst. 7 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, ze kterého vyplývá, že paušální výdaje se uplatňují "ve výši", nikoliv "do výše".

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem

Ing. Jan Molín, Ph.D. (poradce pro daně)