Hlavní navigace

Daň z příjmu - prodej nemovitosti

Dobrý den, prosím o radu ohledně zdanění příjmu z prodeje nemovitosti. Jedná se o nemovitost, u které není splněn časový test, ani žádné jiné možnosti osvobození od daně. nemovitost byla obdržena darem v roce 2017. je možné použít jako výdaj cenu, která je stanovena následovně: Odhad obvyklé hodnoty k roku 2017? nebo jaký přesně posudek potřebuji? moc děkuji

Martina
8. 4. 2020 14:28

Odpověď

Dobrý den,
v tomto případě jako výdaj na dosažení příjmů z prodeje nemovitosti uplatníte uplatníte hodnotu nabyté nemovitosti nejlépe znaleckým posudkem - viz § 10 odst. 5 zákona o daních z příjmů:
"(5) U příjmů podle odstavce 1 písm. b) je výdajem cena, za kterou poplatník věc prokazatelně nabyl, a jde-li o věc nabytou bezúplatně, cena určená podle zvláštního právního předpisu o oceňování majetku 1a) ke dni nabytí."

Přeji klidné dny.

Ing. Radek Bílý (daňový a účetní poradce)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).