Hlavní navigace

DPH - statika - místo plnění

Statik - český plátce DPH, počítá statiku na stavbu ve vedlejší ulici(Česká republika), ale objednatel je slovenský plátce.
Je místo plnění v tuzemsku? Fakturuji mu s DPH 21%?

Silva
24. 1. 2020 14:46

Odpověď

Dobrý den,

vzhledem k ustanovení § 10 zákona o dani z přidané hodnoty, vyplývá, že místem plnění u služby, která se vztahuje k nemovité věci, je místo ( ten stát), kde se nemovitá věc nachází.
V případě, kdybychom se o toto ustanovení nemohli opřít, pak by se postupovalo dle základního pravidla § 9 odst. 1 zmiňovaného zákona, kde místem plnění by bylo Slovensko a fakturoval by jste bez CZ DPH, ve Vašem případě však budete fakturovat s CZ DPH, které se promítne na ř. 1 daňového přiznání, jelikož se jedná o klasické tuzemské plnění.

Hezký den

Ing. Tereza Tirolová (daňový a účetní poradce)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).