Hlavní navigace

DPP a odměna

Dobrý den,
mohou být zaměstnancům na DPP kromě odměny za vykonanou práci vypláceny také mimořádné odměny...? / např. 20 hodin/ 3000 korun plus 3000 mimořádná odměna např. za kvalitně odvedenou práci/
Děkuji DA

Dagmar
15. 2. 2019 23:50

Odpověď

Dobrý den,

zákoník práce popisuje v ustanovení § 138, že "výše odměny z dohody a podmínky pro její poskytování se sjednávají v dohodě o provedení práce nebo v dohodě o pracovní činnosti." Proto by měla být případná odměna (podmínky nároku na mimořádnou odměnu) sjednána předem přímo v dohodě konané mimo pracovní poměr. Nelze například odkázat na interní předpis, výkaz práce apod.

Jestliže tedy bude v dohodě sjednáno předem, lze mimořádnou odměnu zaměstnanci poskytnout. Budete postupovat v souladu se zákoníkem práce a rovněž se vyhnete možnému podezření zastírání nadlimitních hodin mimořádnou odměnou.

Hezký den přeje

PhDr. Dagmar Kučerová (poradkyně pro mzdové účetnictví)