Hlavní navigace

3D tisk na dosah z ruky

Komerční sdělení  Autor: Creality
Ukažte prototyp ještě před začátkem hromadné výroby. S 3D tiskárnou to není žádný problém.

Sdílet

3D tiskárna je zařízení, které dokáže podle digitálního modelu vytisknout trojrozměrný objekt. To s sebou samozřejmě přináší spousty výhod. S 3D tiskárnou máte například možnost si pro lepší představu vytisknout model, a až po sladění představ a doladění detailů ho začít vyrábět. Ušetříte tak spoustu času a hlavně peněz. Vy nebo vaši zákazníci tak budete mít jistotu, že finální výrobek bude přesně takový, jaký si ho představujete.

Již dávno neplatí, že 3D tiskárny stojí několik desítek tisíc korun. Ani kvalitní modely už nevyžadují tak obrovskou investici. Obzvlášť když se zaměříte na tiskárny značky Ender a konkrétně na modely Creality ENDER 3 Creality ENDER 3 V2.

Ender hraje hodně muziky za málo peněz. Obě tiskárny se pyšní nadstandardním provedením a cenou do 8 tisíc korun (v případě tiskárny ENDER druhé generace). Obě zaujmou standardní tiskovou plochou 220 × 220 × 250 mm, výtisk jde navíc vždy lehce sundat, aniž by se poničil. Dalším bonusem je také skvěle čitelný displej, FDM technologie tisku a možnost tisku z PC i SD karty. Tisknou rychlostí 50 mm/s. Model V2 je navíc komplexně aktualizovanou druhou generací. Má ještě větší displej a speciálně vyvinutou základní desku s krokovým ovladačem TMC2208, který se postará o maximální snížení hladiny hluku. Tu očekávejte maximálně na úrovni 50 dB během samotného tisku.


Autor: Creality

Tiskárna Ender je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Je snadno sestavitelná, úplný začátečník ji zvládne dát dohromady maximálně za jednu až dvě hodiny, a použití je intuitivní. Fungují na základě FDM technologie – tavení filametu (náplně) – a jeho následné distribuci pomocí trysky. Tento typ patří mezi nejrozšířenější. Oba modely tiskárny jsou kompatibilní se širokou řadou filamentů. Stačí si jen vybrat ten ideální pro vaši výrobu. Existují také filamenty, díky kterým může být vytisknutý předmět rovnou funkčním vzorkem. 

Poměr cena výkon je v případě tiskáren Ender obrovským bonusem. Za cenu do 8 tisíc není příliš na výběr a na trhu tedy nemají modely Ender konkurenci. Nekoupíte levnější stejně dobré, tiché a spolehlivé zařízení. Jedná se o tiskárnu, která umožní vstup do 3D světa komukoliv. Zároveň je velmi univerzální, a je možné ji vylepšovat. V nabídce je upgrade na větší tiskový prostor, možnost vyrovnání tiskové plochy díky BL touch nebo pořízení tiché desky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).