Hlavní navigace

Business & Information Forum 2011: Starosti a radosti českých CIO

Komerční sdělení  Autor: 518993
Již po sedmé se koná tradiční úspěšná konference Business&Information Forum s podtitulem Starosti a radosti českých CIO, která je věnovaná zejména strategickému řízení informačních a komunikačních technologií jako součásti rozvoje firmy.

Sdílet

Letos se koná již sedmý ročník úspěšné konference Business & Information Forum 2011 s podtitulem Starosti a radosti českých CIO, který je věnován zejména strategickému řízení v oblasti informačních a komunikačních technologií jako součásti rozvoje firmy.

Tradičně je navštěvována řediteli a vedoucími pracovníky významných českých společností, odbornou veřejností a v neposlední řadě novináři. Oborově se konference pohybuje v oblastech státní správy, financí, průmyslu, ICT a práva a účastníci si mohou vyměnit zkušenosti se svými kolegy podnikovými informatiky a dalšími zkušenými lidmi z oboru.

Program konference bude věnován několika okruhům tématům, z nichž za povšimnutí určitě stojí:

  • konkurenceschopnost českých podniků a aktuální problémy podnikové informatiky,
  • cloud computing,
  • moderované diskuse o aktuálních trendech v IT oboru.

V roli přednášejících se představí právě ti nejpovolanější. Program zahájí svým příspěvkem: Jak by mohla vypadat konkurenceschopná Česká republika Miroslav Zámečník (Boston Venture Central Europe), který působí jako konzultant v oblasti finanční restrukturalizace a reorganizace insolventních podniků, firemních fúzí a akvizic od roku 2011 a krom již zmíněného se specializuje na problematiku zdravotních systémů, financování a ekonomiku zdravotnictví.

Neméně zajímavý bude Ondřej Felix (Ministerstvo vnitra ČR) hovořící o systému základních registrů, klíčové složce e-governmentu: Až dokončíme základní registry, změní se celá veřejná správa. Systém ještě není dokončen, ale již teď je zřejmé, že přinese značné změny pro veřejnou správu a podnikovou sféru.

Účastníci by si rozhodně neměli nechat ujít moderovanou diskusi třech dam českého IT byznysu Dany Bérové (Gartner ČR), Senty Čermákové (Hewlett-Packard) a Taťány le Moigne (Google). Žen, které toho v IT hodně dokázaly a uvidíte je poprvé pohromadě.

Tvůrci programu neopomněli, že kromě sledování trendů jako je IPv6, cloud computing, svět a role ICT, je také potřebné vzdělávání v exaktních oborech a přírodních vědách. Právě o nutnosti jejich studia bude přednášet Karel Janeček, ředitel a předseda představenstva společnosti RSJ, v závěrečném příspěvku Význam matematiky a informatiky pro prosperitu České republiky.

Odborné životopisy všech přednášejících a kompletní program jsou k dispozici na stránce konference, kde je i registračního formulář, jehož vyplněním se zájemci mohou na konferenci přihlásit. 

Generálním partnerem konference je největší výrobce produktů a poskytovatel služeb a informačních technologií na světě IBM. Hlavní partnerství patří mobilnímu operátoru T-Mobile Czech Republic. Roli partnerů zaujali Asseco Solutions (Helios), Bird & Bird, GTS Czech Republic, ICZ a Nokia. Hlavní mediální partnerství náleží týdeníku EURO. Mediálním partnery jsou servery E15, INSIDE, měsíčník Strategie a služba Devítka. Konference je pořádána sdružením TUESDAY Business Network, působící pod vlajkou společnosti Internet Info, za podpory společností Ernst & Young, eStat.cz a Symphera.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).