Hlavní navigace

Cesta ke spokojeným zákazníkům vede přes mojeID

Společnost Retail Info je jedním z předních českých provozovatelů internetových médií. Co vedlo její představitele k zavedení mojeID a jak implementace probíhala?
24. 10. 2012

Sdílet

Společnost Retail Info, s.r.o. je jedním z předních českých provozovatelů internetových médií. Ve svém portfoliu má weby o nakupování v klasických kamenných obchodech AkcniCeny.cz a oBydleni.cz. V září 2010 společnost spustila projekt Slevopolis.cz zaměřený na hromadné nákupy za zvýhodněné ceny a od února 2011 provozuje portál VratnePenize.cz. Společnost působí i na Slovensku a v Polsku.

Kvůli širokému spektru portálů společnosti Retail Info neměli doposud uživatelé pro jednotné přihlašování skrze weby jinou možnost, než využívat účty v sociálních sítích. Ty sice jsou řešením, na druhou stranu ale mají jednu velkou nevýhodu, která spočívá v omezené míře bezpečí. Společnost Retail Info se proto rozhodla vsadit na technologii mojeID provozovanou správcem české národní domény, sdružením CZ.NIC. Služba spojuje uživatelský komfort s ověřenými daty registrovaných identit a vysokou mírou bezpečnosti. Dnes se lze pohodlně jedním kliknutím registrovat a přihlašovat na všechny weby společnosti Retail Info podobně jako na stovky dalších internetových stránek a e-shopů podporujících systém mojeID nebo OpenID.

Implementace mojeID na našich českých webech probíhala přibližně dva týdny a to na všech hlavních projektech současně. Díky dobré práci našich vývojářů a kvalitní podpoře ze strany CZ.NIC, které službu mojeID provozuje, se podařilo systém rychle uvést do praxe, popisuje Ondřej Hloupý, projektový manažer společnosti Retail Info. Hlavní přínos této služby vidíme ve snadnějším přihlašování pro naše uživatele, a to ať už skrze naše portály, nebo kdekoliv jinde na internetu. Zároveň jsme rádi, že jsme mohli podpořit rozvoj zajímavé a užitečné služby na českém internetu. Určitě mohu službu každému doporučit a v brzké době jistě i jako „must have“ produkt, a to ve chvíli, kdy se skutečně masověji rozšíří.

Proč je mojeID dobré i pro vás?

Služba mojeID přináší poskytovatelům řadu výhod. Tento systém například jako jediný v rámci českého internetu nabízí možnost plné validace konkrétního uživatele. Díky tomu mohou například provozovatelé on-line obchodů eliminovat falešné objednávky, protože zboží objednané přes mojeID dodají na skutečnou adresu skutečného zákazníka.

Zároveň mojeID výrazně zvyšuje komfort při používání dané služby. S účtem v systému mojeID uživatelé nemusí opakovaně procházet procesem registrace na jednotlivých službách a stále dokola vyplňovat ty samé údaje. Tam, kde mojeID podporují, se rychle a jednoduše přihlásí jedním přihlašovacím jménem a heslem, které získají při založení mojeID identity. Velkou výhodou služby je i možnost udržovat údaje o majitelích mojeID identit na jednom bezpečném místě a stále aktuální. MojeID je navíc zcela zdarma a jejím provozovatelem je sdružení CZ.NIC, respektovaná organizace, která se více než deset let stará o funkční a bezproblémový chod domény .CZ.

www.mojeid.cz – bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).