Hlavní navigace

Kvalitní cestovní pojištění Vám ušetří nemalé finanční prostředky

 Autor: 258398
Ani v době finanční krize by lidé neměli zapomínat na kvalitní cestovní pojištění. To jim totiž ve výsledku může ušetřit nemalé finanční prostředky. Onemocnění nebo úraz, které vyžadují pouze několikadenní hospitalizaci, či nutná repatriace zpět domů může dotyčného stát i několik set tisíc korun.
3. 6. 2009

Sdílet

Na co by se mělo správné pojištění vztahovat?

Nejjednodušší produkty Evropské Cestovní Pojišťovny zahrnují léčebné a související výlohy, asistenční služby včetně nutných převozů, repatriace a opatrovníka, dále pojištění úrazu a osobních věcí. Produkty se širší pojistnou ochranou jsou doplněny o odpovědnost za škodu na zdraví nebo na majetku, právní ochranu, zmeškání či zpoždění odjezdu, únos dopravního prostředku atd. Pro řadu specifických aktivit a rizik, kterým jsme při cestování vystaveni, je možné sjednat připojištění.

Je dostačující cestovní pojištění v rámci platební karty?

Finanční instituce působící na našem trhu nabízejí k platební kartě různé doplňkové služby včetně cestovního pojištění. Některé z nich už poskytují ke kartám poměrně kvalitní cestovní pojištění, jehož úroveň a výše pojistných plnění lze srovnat se standardními pojistnými produkty. Stále však platí, že se jedná pouze o doplňkovou službou. Pojištění může mít nedostačující limity pojistného plnění, v některých případech je navíc potřeba „aktivovat“ cestovní pojištění úhradou služby (např. ubytování, letenka) v zahraničí kartou. Navíc držitel karty často nezná kontakt na příslušnou asistenční službu, jejíž servis je u cestovního pojištění zcela nezbytný. Je tedy vhodné v těchto případech sjednat kvalitní cestovní pojištění individuálně.

Více informací zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).