Hlavní navigace

Chcete rezervovat zákazníky online, ale nevíte jak na to?

Komerční sdělení
Zákazníci dnes bez problémů nakupují na eshopech či platí online. Využijte tyto trendy i ve svém podnikání.

Sdílet

Potřeby zákazníků i podnikatelů se neustále mění tak, jak se proměňuje samotná doba. Masivní rozšíření moderních technologií s sebou přináší výrazné zjednodušení našich životů. Podnik, kam je nutné si pro rezervaci místa doslova dojít osobně, dnes asi nikoho nezaujme. Zákazníci vyžadují rychlost a možnost vše vyřešit z pohodlí domova nebo kanceláře. Využití online služeb představuje velkou příležitost, jak se s tímto požadavkem vyrovnat a zároveň posunout úroveň nabízených služeb vpřed.

Použití online rezervačního nástroje v podnikání můžeme označit za dokonalý příklad win-win situace. Možnost přesně nastavit délku rezervace a neustálá kontrola křížení termínů zamezí tomu, že byste na jeden čas objednali více klientů. Taková chyba totiž výrazně snižuje důvěru zákazníků ve vedení podniku. Ušetříte potřebnou energii i zdroje vynakládané do neustálého vyřizování telefonických hovorů. Totéž ale platí i pro zákazníka. Jednoduše koukne a vidí, zda máte v daný termín volné kapacity. Nemusí nikam volat, psát a složitě se doptávat.

Začínajícím podnikatelům může online rezervační systém částečně suplovat webové stránky. Návštěvníci sportovišť, wellness, salonů krásy a mnoha dalších míst nepotřebují přeplácané stránky s ne vždy aktuálními a důležitými informacemi. S největší pravděpodobností vás dobře znají a zajímá je pouze to, kdy si na ně uděláte čas.

Rezervační systém reenio

Na trhu se nachází celá řada nejrůznějších rezervačních nástrojů. Velmi často se ovšem jedná o specializované aplikace vyvíjené s ohledem na potřeby konkrétního odvětví nebo dokonce jediné společnosti. Systém reenio však staví na univerzálnosti. Poslouží kadeřníkům, masérům a majitelům tenisových kurtů, stejně jako divadlům, zoologickým zahradám nebo sportovním halám.

Jeho základní nastavení a spuštění zvládnete během několika desítek minut. Jednotlivé kroky na sebe navazují podobně jako při tvorbě nového profilu na sociálních sítích. Po jejich absolvování můžete začít ihned vyřizovat nové rezervace. Pokud jste doposud využívali vlastní systém v podobě excelové tabulky, můžete jej snadno převést na nabídku termínů a importovat stávající databází zákazníků. Nic vám ale nebrání ani v tom začít znovu od čistého stolu.

Systém reenio umožňuje nastavit si prakticky vše přesně podle vlastních požadavků. Vše začíná odpověďmi na tři otázky – CO, KDY a KDE. Zvolíte typ rezervací, který odpovídá vašemu podnikání, stanovíte časové intervaly, ve kterých se pohybujete a nadefinujete prostory či další zdroje. Pokud prodáváte vstupenky na místa, jistě oceníte unikátní možnost navrhnout si sál podle skutečnosti včetně jednotlivých cenových pásem. Zákazník tak nebude po příchodu zklamán, že jeho místo je umístěné jinde, než očekával. Platnost vstupenek můžete snadno a rychle ověřit pomocí QR kódu a mobilní odbavovací aplikace, která slouží jako čtečka rezervačních kódů.

Úspěšné podnikání dnes stojí hlavně na informacích. Jejich nejcennějším zdrojem jsou samozřejmě samotní zákazníci. Vyplatí se proto od nich data aktivně sbírat a na jejich základě služby poskytovat či je neustále vylepšovat. Systém reenio vás k tomu vybaví tzv. vlastními formuláři, které můžete podle libosti upravovat, abyste se dozvěděli, co potřebujete. Registrace zákazníků také vede k automatickému uložení do databáze kontaktů, na které můžete podle libosti zacílit marketingovou kampaň v podobě newsletterů nebo SMS zpráv.

Život ale usnadníte i zákazníkům. Možnost rychlých plateb prostřednictvím bran GoPay nebo Stripe sníží počet propadlých rezervací na minimum. Rozhraní je také možné propojit s platebním terminálem SumUp.

Rezervace v praxi

O tom, že systém reenio má své praktické využití svědčí zkušenosti podniků a institucí, které jej používají. Jako příklad za všechny nám může posloužit světově unikátní areál Dolní Vítkovice, který v roce 2019 navštívilo více než 1,6 milionů lidí. Tzv. DOV se tak zařadil mezi tři turisticky nejnavštěvovanější místa v České republice.

Systém reenio zajišťuje bezproblémový průběh pravidelně konaných událostí (prohlídkové okruhy, vánoční a valentýnské akce, vzdělávací akce) a slouží i pro potřeby jednorázových akcí (plesy, koncerty, trhy, odborné konference). Při jejich organizaci navíc pomáhá systém nákupu a odbavování vstupenek, stejně jako vlastních formulářů pro zjišťování specifických potřeb návštěvníků.

Dolní Vítkovice využívají systém reenio od ledna 2018 a pro představu, během posledních 6 měsíců bylo jeho prostřednictvím provedeno více než 19 000 rezervací. Část z nich byla zaplacena přímo prostřednictvím integrované platební brány GoPay. Návštěvnost rezervačních stránek se v tomto období pohybovala průměrně okolo 22 000 unikátních návštěvníků měsíčně.

“Systém reenio zcela změnil fungování rezervací v rámci našich širokých služeb. Dlouhodobě pracujeme na zvyšování komfortu pro naše návštěvníky a reenio svou jednoduchostí a spolehlivostí skvěle zapadlo do našeho konceptu, ba co víc, otevřelo nám nové možnosti. Návštěvníci, stejně jako naši zaměstnanci, mají stoprocentní přehled o volných kapacitách a zároveň o nabídce, která je skutečně velmi pestrá,” říká výkonný ředitel DOV Petr Koudela a dodává, že osobně oceňuje také integrovanou platební bránu, která celý proces rezervace ještě více zefektivňuje.

Zadarmo i za poplatek

Zvažujete, že byste to s online rezervačním systémem reenio zkusili? Čeká vás volba jednoho ze tří cenových balíčků. Pro začátek vás možná zaujme ten základní, označovaný jako FREE. Jak již jeho název napovídá, nezaplatíte za jeho zřízení ani korunu. Nemusíte se ani obávat, že by tato nabídka byla časově omezená. V tomto režimu můžete fungovat po neomezenou dobu. Pokud si tedy vystačíte s dostupnými funkcemi a omezeným počtem rezervací za měsíc, nemusíte do systému reenio vložit ani korunu. 

Pokud to myslíte s online rezervacemi vážně, pak jsou zde také placené balíčky. Předplatné Business ocení všichni, kteří realizují jednotky stovek rezervací měsíčně a nevyžadují některé specifické vlastnosti systému. Verze Premium je pak ideální pro pořadatele kulturních a sportovních akcí, kde se předpokládá větší množství rezervací i využití prémiových funkcí, například provoz na vlastní doméně.


Kam dále?

Zamyslete se, jak rezervační systém reenio můžete využít i ve svém podnikání. Stačí navštívit stránku www.reenio.cz, zaregistrovat se a začít se seznamovat s možnostmi online rezervací. Zajímavý přehled možností najdete také na stránkách dokumentace.

Ušetříte spoustu času stráveného hovory se zákazníky i energie, kterou musíte vkládat do toho, abyste náhodou při práci s excelovou tabulkou nebo sešitem nechybovali. Jistě obojí využijete k něčemu mnohem smysluplnějšímu, co narozdíl od plánování rezervací nezvládnou ani ty nejchytřejší programy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).