Hlavní navigace

Co je to certifikát EET a jak jej získat snadno a rychle krok za krokem

Pro plnohodnotnou evidenci tržeb je potřeba nejen EET pokladna, ale také EET certifikát. Jak jej snadno získat?
24. 8. 2020

Sdílet

Co je to EET certifikát a proč je potřeba

EET certifikát si představte jako vstupenku do světa elektronické evidence tržeb. Abyste totiž mohli správně používat registrační pokladnu a přijímat hotovostní platby, musíte tento specifický soubor mít.

Jak získat certifikát EET ve čtyřech krocích

Žádost o autentizační údaje

Autentizační údaje představují nezbytný základ pro získání EET certifikátu. Vyžádat si je můžete dvěma způsoby:

 • Osobní návštěva jakéhokoliv Finančního úřadu (JEDNODUŠŠÍ VARIANTA) – na některém z těchto Finančních úřadů hledejte Odbor registrace. Zde se prokážete občanským průkazem a podepíšete protokol o jednání. Po této formalitě ihned obdržíte obálku s přihlašovacím jménem a heslem.
 • Vyplnění online formuláře na daňovém portálu (SLOŽITĚJŠÍ VARIANTA) – v případě, že neradi běháte po úřadech, nabízí se možnost požádat o EET certifikát přes datovou schránku a daňový portál, kde vyplníte online formulář pod názvem žádost o autentizační údaje do EET a přihlašovací údaje obdržíte obvykle do tří dnů. Připravte se ale na složitý proces.

Tip: Pro práci s daňovým portálem použijte počítač nebo notebook. Je to mnohem rychlejší a pohodlnější než na tabletu či telefonu.

Vygenerování certifikátu EET v daňovém portálu

 • Na daňovém portálu jděte na Elektronická evidence tržeb a klikněte na „Správa údajů evidence tržeb“.
 • Přihlaste se s použitím získaných autentizačních údajů, které začnou platit obvykle do 24 hodin od vystavení, a potvrďte, že nejste robot.
 • V dalším kroku změňte své heslo tak, že znovu vyplníte přihlašovací jméno, původní heslo a dvakrát nové heslo. Nové heslo si nezapomeňte někam poznačit nebo uložit do aplikace pro správu hesel.
 • V menu klikněte na „CERTIFIKÁTY“, vyberte „Nový certifikát“ a pak „Vytvořit žádost v prohlížeči“. Zde si musíte vytvořit opět nové heslo. Může být ale jednoduché (např. slunce), protože jej použijete jen dvakrát.
 • Pro vygenerování certifikátu klikněte na „Odeslat žádost“.

Tip: Pokud se při přihlašování objeví upozornění „Vaše připojení není soukromé“, klikněte na „Pokračovat“ nebo „Rozšířená nastavení“ a potvrďte, že chcete pokračovat na nezabezpečené stránky.

Nezapomeňte vyplnit také záložku „POPLATNÍK“ a přes záložku „PROVOZOVNY“ registrujte všechny své provozovny – v tomto kroku získá každá vaše provozovna své systémové číslo, které si rovněž někam poznačte.

Stažení certifikátu EET do počítače

Klikněte na „Vytvořit exportní soubor“, zadejte heslo pro soukromý klíč (slunce) a zvolte „Stáhnout exportní soubor“. Po uložení soubor (s názvem číselné kombinace a koncovkou .p12) obvykle najdete na ploše nebo ve složce stažených souborů.

Nahrání EET certifikátu do online pokladny (jednoduchý návod pro Leeto.cz)

Přihlaste se do aplikace pokladny a klikněte na „Vyberte certifikát“, nahrajte uložený EET certifikát, zadejte své heslo (slunce) a zvolte „Nahrát“. Nyní už můžete registrovat svou první obdrženou platbu.

Leeto.cz: Ideální EET pokladna pro 3. a 4. vlnu EET a proč se vyplatí

 • EET v mobilu – evidenci tržeb můžete provádět pohodlně ze svého telefonu nebo tabletu.
 • Sympatická cena za vedení EET pokladny – už od 102 Kč měsíčně (ceník EET pokladny Leeto).
 • Účtenku pro zákazníka můžete vystavit rychle a ekologicky – e-mailem nebo přes WhatsApp. Další možností je pak tisk účtenek přes Bluetooth na jakékoliv mobilní tiskárně.
 • EET pokladna zdarma – peníze z nákupu EET pokladny Leeto můžete získat zpět, když v daňovém přiznání uplatníte slevu na dani (až 5 000 Kč).
 • Další výhody EET pokladny Leeto a způsob, jak požádat o slevu na dani.

Leeto vám pomůže se získáním EET certifikátu. Jak?

Spolu s EET pokladnou Leeto si zajistíte také tzv. „přítele na telefonu”, který vám ochotně poradí. Díky tomu budete mít jistotu, že postupujete správně, a EET certifikát získáte velmi rychle. Jediné, co budete na začátek potřebovat, jsou autentizační údaje.

Zaregistrujte se v Leeto a požádejte o asistenci na e-mailu info@leeto.cz s předmětem EET certifikát.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).