Hlavní navigace

Co nejde měřit, nejde řídit - platí i pro podnikání...

Komerční sdělení
Pravděpodobně nepodnikáte proto, že máte rádi úředničinu a vyplňování nejrůznějších formulářů.

Sdílet

Spíš než na tuto jednotvárnou činnost se zaměřujete na získávání co možná nejziskovějších zakázek. Je tady však jedno ale… Jak bez nudných a složitých propočtů jednoduše zjistit, jaký typ zakázek či klientů vám přináší nejvyšší zisky? 

Buď si platíte člověka, který vám kalkulaci udělá, nebo ji provádíte sami. V obou případech se jedná o zbytečné výdaje. V prvním případě utrácíte poměrně vysokou částku za nového člena týmu, ve druhém se složitými počty okrádáte o v podnikání tolik drahocenný čas. 

Zkuste to jinak a levněji

Stačí pár kliků a díky softwaru pro projektové řízení budete mít ziskovost jednotlivých zakázek dostupnou rychle a přehledně. A nebojte se náročného papírování či vyplňování! Díky této aplikaci budete mít přehled o jednotlivých úkolech, které se ve vaší firmě řeší. Budete vědět, kdo na daném projektu pracuje a kolik procent už je hotových. U každého úkolu navíc jeho řešitel vykazuje i počet odpracovaných hodin, takže tento software poslouží jako podklad pro kalkulaci odpracovaných hodin a následné vyúčtování odvedené práce pro klienta, ale i základ pro finanční ohodnocení zaměstnanců. 

Co nejde měřit, nejde řídit

Správný podnikatel řídí svoji firmu tam, kde je to nejefektivnější. Právě software pro projektové řízení vás nasměruje správným, tedy nejvýnosnějším směrem. Funguje totiž jako jakési měřítko ziskovosti. Na základě přehledu o odpracovaných hodinách zaměstnanců a o nákladech potřebných pro realizaci dané zakázky snadno zjistíte, jaké typy businessu jsou nejziskovější. A právě takový „ziskoměr“ je hlavním klíčem k úspěchu. 

Výhody internetových softwarů

Jednotlivé softwary pro projektové řízení se výrazně liší jak cenou, tak i způsobem jejich zavedení do firmy a ovládání. Mezi nejsnazší a nejdostupnější varianty patří softwary, které fungují přes internet. Mají hned několik podstatných výhod. V případě internetové verze není nutné instalace, která je jednak zdlouhavá a jednak finančně náročná. Právě nevázanost na konkrétní počítač vám tak umožní vstup do programu z jakéhokoliv místa, kde je dostupný internet. 

Easy Project (www.easyprojec­t.cz) měří za vás

Mezi internetové varianty patří například Easy Project. Kromě cenové dostupnosti (využívá Open Source technologií) může nabídnout i vysokou flexibilitu, která se přizpůsobí na míru potřebám dané firmy. Nebudete se muset probírat nánosy zbytečných úkonů či aplikací. Easy Project se vám přizpůsobí do nejmenšího detailu. Díky intuitivnímu ovládání navíc nevyžaduje zdlouhavé zaškolování potenciálních uživatelů. Tím pádem jeho cena oproti neinternetovým verzím opět klesá. 

Pokud porovnáte částku, kterou do softwaru pro projektové řízení investujete, s částkou, kterou díky výrazně zjednodušené organizaci ušetříte, v žádném případě se z vaší strany nedostanete do minusových hodnot.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).