Hlavní navigace

Daň z přidané hodnoty a její úskalí

Komerční sdělení
Jeden z nejdůležitějších příjmů státního rozpočtu tvoří DPH. Všichni se s ní setkáváme, všichni ji platíme. Znáte však její principy? Uplatňujete daň správně?

Sdílet

V současnosti není jednoduché orientovat se v legislativních změnách, které zasahují do našich životů a daňových odvodů. Postupně také dochází k harmonizaci české legislativy se směrnicemi Evropské unie, což se často neobejde bez výkladových nejasností a problémů.

Komplexně zpracovanou problematiku daně z přidané hodnoty v aktuálním znění pro rok 2013 můžete nalézt v publikaci meritum Daň z přidané hodnoty, kterou vydalo nakladatelství Wolters Kluwer ČR, a. s., přední vydavatel odborných časopisů a knih. Na trhu naleznete několik odborných publikací zpracovávajících danou problematiku, až je někdy těžké si vybrat. Výhody této spočívají mimo jiné v přehledném zpracování jednotlivých oblastí (principy daně, uplatňování daně, osvobození od daně, odpočty a v neposlední řadě zvláštní režimy a správa daně) a možnosti rychlého vyhledávání pomocí věcného rejstříku. Na četných příkladech jsou demonstrovány situace z praxe a jejich řešení. Součástí publikace je také přílohová část, která obsahuje názorný příklad pro vyplnění řádného daňového přiznání a aktuální znění příloh zákona o dani z přidané hodnoty.

Podívejte se přímo na webové stránky, které blíže představují jednotlivé publikace, nebo si meritum Daň z přidané hodnoty můžete objednat na e-shopu vydavatelství Wolters Kluwer ČR, a. s., v dubnu s mimořádnou slevou 20 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).