Hlavní navigace

Daně a pojištění: zaplaťte vše včas!

Každoroční podnikatelsky napjaté období je tady! První kvartál v roce je vždy finančně náročný pro všechny firmy i podnikatele.
17. 1. 2019

Sdílet

Čekají na vás platby DPH, odvody sociálního a zdravotního pojištění i platba daně z příjmu. Pro některé podnikatele je to suma v řádech statisíců korun, které aktuálně vzhledem ke své podnikatelské činnosti nemají.

Do podání daně z příjmu za rok 2018 a jejího zaplacení zbývá jenom šest týdnů. DPH musí být zaplaceno dokonce už do 25. ledna. Pokud se vás tato povinnost týká, je nejvyšší čas spočítat, jak na tom jste. V případě daňové povinnosti je pak třeba sáhnout do úspor a potřebné částky na účet finančního úřadu či příslušných institucí včas uhradit, v opačném případě vám hrozí pokuty za pozdní tvrzení daní.  Pro někoho znamená zaplacení daní a pojištění zanedbatelný výdaj, pro jiné to může znamenat velkou sumu v řádech stotisíců korun, kterou někteří podnikatelé či firmy vzhedem ke své provozní činnosti zkrátka v hotovosti nemají. Patříte do druhé skupiny? Nic se neděje! Na daně si můžete půjčit. Pokud jste navíc uvažovali o půjčce na rozvoj vašeho podnikání, je k tomu právě teď skvělá příležitost.

Na daně si můžete i půjčit

Pokud jste si v průběhu roku nedávali peníze stranou, můžete se ocitnout před problémem, kde na zaplacení daní vzít. Jedním z řešení pak může být půjčka. Oblíbené jsou půjčky v rámci rodiny či od známých. Pokud ani to nepřipadá v úvahu, podnikatelům nezbývá než se obrátit na banku s žádostí o půjčku, to ale také znamená další papírování, dokládání příjmů a jednání na jehož konci máte sice dostatek peněz a s ním i často nevýhodný finanční závazek. Další možností je rychlá půjčka od jiné finanční či nebankovní instituce.

Poskytovatele půjčky dobře zvažte

Musíte vždy počítat s úrokem, který půjčku prodraží, a to i v případě, že budete spolehlivým dlužníkem a své závazky budete hradit včas - mnohé banky totiž takové klienty odměňují například odpouštěním několika splátek či úroků.

ACEMA vám pomůže

Zažádat si můžete o nebankovní podnikatelskou půjčku. ACEMA Credit Czech s bankovní licencí od ČNB poskytuje podnikatelské půjčky od 100.000 do 15 milionů. Nemusíte přitom zastavovat žádný svůj majetek nebo se zavazovat nějakými jistinami. ACEMA má ve své nabídce půjčky jak pro velké firmy, tak i pro menší živnostníky, kteří mají se získáním nebankoví půjčky často problém. Na rozdíl od banky zde nemusíte dokládat vaše příjmy. Počítat můžete také s možností odložení splátek při problémech s příjmy, nebo s možností snížit splátky až o 30 %. Úroky přitom začínají již na 4,99%

Ještě váháte? Obraťte se s vašimi dotazy na odborníky zde ACEMA

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).