Hlavní navigace

Co mohou nabídnout družstevní záložny žadatelům o úvěr?

Komerční sdělení  Autor: 287592
Přestože spořitelní a úvěrní družstva nepatří přímo mezi bankovní subjekty, spadají, stejně jako banky, pod dohled České národní banky. To znamená, že také musejí dodržovat regulatorní limity a pravidla obezřetného podnikání.

Sdílet

Tím se mimo jiné odlišují od jiných nebankovních institucí, které poskytují úvěry a půjčky.

Základními limity jsou kromě požadavku na minimální kapitál (35 mil. Kč) také kapitálová přiměřenost a angažovanost a limity likvidity. Dále se na ně také vztahují požadavky v oblasti řízení rizik a kontrolních a řídicích systémů.

Jedním z kapitálově nejsilnějších spořitelních družstev je WPB Capital, které bylo založeno v roce 1999. Od svého vzniku se primárně zaměřovalo na obsluhu privátní klientely. Po završení legislativních změn v oblasti družstevního bankovnictví začalo družstvo od ledna 2007 nabízet své produkty a služby široké veřejnosti. WPB Capital se zaměřuje zejména na přijímání vkladů a poskytování zajištěných úvěrů.

Úvěry od WPB Capital představují alternativu k bankovním produktům. Nehodnotí zde klienta podle tabulek, a pokud klient nevyhoví v některém z požadavků, snaží se najít rozumné řešení přijatelné pro obě strany. Řádné oprávnění ČNB a produkty splňující bankovní standardy a normy jsou zárukou férového obchodního jednání. Velkou předností je jednoznačně rychlost vyřízení žádosti, počínaje předběžným bezplatným posouzením do 48 hodin, a individuální přístup. Značnou část klientů WPB Capital tvoří ti, kteří neuspěli se svou žádostí v bance. Tam jim kvůli přehnaně přísným kritériím úvěr zamítli, ale u WPB Capital jej získali.

Více informací naleznete na webových stránkách WPB Capital.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).