Hlavní navigace

Ideální čas ke změně platebního terminálu

Komerční sdělení
Kdo je kdo mezi poskytovateli platebních terminálů? Jak je možné, že dostáváte nabídky za poloviční cenu?

Sdílet

V nedávné minulosti trh platebních terminálů ovládaly banky. Poplatky z plateb pro běžné obchodníky se pohybovaly mezi 2 a 3 %, výjimečně i více. Boj o zákazníky se odehrával hlavně u velkých maloobchodních řetězců, kde je dodnes běžné, že se někteří klienti dotují. Jednak to dávalo smysl z pohledu širších zájmů bank u velkých klientů, a jednak bylo z čeho dotovat (vysoké poplatky malých klientů).

Platební terminály neposkytují jen banky

Situace se začala měnit s tím, jak na trh začaly pronikat specializovaní poskytovatelé platebních služeb s výrazně lepší cenovou nabídkou. Řada bank v několika minulých letech přestala poskytovat služby provozu platebních terminálů napřímo. Místo toho některé banky tyto své služby úplně nebo částečně odprodaly globálním specializovaným firmám jako je Global Payments, Worldline (Cataps/ KB SmartPay) nebo EVO Payments.

Zároveň s nástupem nových poskytovatelů se spustila masivní eroze cen. Tam, kde byl dříve účtován poplatek z transakce kolem 2,5 % je dnes běžná sazba pod 1 %. Měnit nebo zůstat, ptá se čím dál více obchodníků. 

Svět on-line a svět kamenných prodejen se prolíná

Dalším důležitým faktorem je také fakt, že obchody se dnes už zdaleka nedělí na e-shopy a kamenné prodejny. Dlouhodobě se ukazuje, že e-shopům velmi pomáhá, když mají své prodejny, výdejny, showroomy nebo jiná místa, kde je mohou zákazníci navštívit. Stejně tak je už jasné, že kamenným prodejnám bez e-shopu hrozí brzké vyhynutí.

Platební terminály nabízí také dlouholetý poskytovatel on-line platebních služeb ComGate, kdy náklady se pohybují od 0,79% do 0,99% podle dosaženého měsíčního objemu transakcí. Pro stanovení procenta z transakcí objemy na platební bráně a platebních terminálech sčítají. Takže společnosti, které provozují vlastní e-shop i kamenné prodejny mohou získat velmi výhodnou procentní sazbu. Navíc nabídka ComGate neobsahuje jinde běžný fixní poplatek za každou transakci.

ComGate nabízí moderní platební terminály PAX, ve kterých je možné přijímat platby nejrozšířenějšími kartami VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro. Akceptují i platby prostřednictvím Google Pay a Apple Pay a také elektronické stravenky. V nabídce jsou mobilní terminály s připojením přes wifi nebo mobilní data i stacionární zařízení s ethernetovým připojením a PIN padem.

Razantní snížení nákladů a propojení se světem o-line obchodu není jediným pozitivním výsledkem změn na trhu platebních terminálů. ComGate na svých terminálech nabízí také další užitečné služby.

Váš platební terminál může být chytřejší

Kromě možnosti využít platební terminál i pro EET hlášení je to možnost přijímat platby ve více měnách nebo funkce doplnění platby identifikačním údajem platby (jako je například variabilní symbol), což zjednodušuje automatické zpracování transakcí v účetních systémech. Platební terminály ComGate navíc mohou fungovat i v provozech kde působí několik podnikatelů a ti mohou jeden terminál sdílet.

Zdá se, že v bezhotovostních platbách zažíváme období podobné nástupu nízkonákladových leteckých společností. Létání se díky nim stalo levnějším a tím i dostupnějším pro mnohem více lidí. Na obdobný vývoj se můžeme těšit i v platbách, kdy profesionální, spolehlivé platební řešení se stane nákladově dostupným pro široký okruh obchodníků. Jako kupující se můžeme těšit na více obchodních míst u kterých budeme moci platit bezhotovostně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).