Hlavní navigace

Individuální investování zažívá boom

Komerční sdělení  Autor: FinGood
Individuální investování poráží ve své oblibě spořící účty bank. Začíná veřejnost více pečovat o své finance?

Sdílet

Zdá se, že široká veřejnost pomalu, ale jistě chápe to, že bankovní spořící účty a jejich úrokové sazby nejsou tou nejlepší cestou pro zhodnocení financí. I díky současné míře inflace v poslední době stále více lidí přichází na chuť světu investic a aktivnímu přístupu ke vlastním penězům.

Tohoto vývoje si všimli v investiční crowdfundingové platformě finGOOD. „Hlad široké veřejnosti po investicích jsme zaznamenali. Jen v září na naší platformě investovali lidé stejnou částku jako za celý minulý rok.“ popisuje tento rostoucí trend Vít Endler, CEO finGOOD.cz.

Zvýšený zájem o vlastní finance, a hlavně aktivní přístup k nim je vidět také na nárůstu investorů této platformy. Z kraje letošního roku měl finGOOD okolo 1500 aktivních investorů. K dnešnímu dni na této platformě investuje přes 4000 individuálních investorů.

Historický milník

Dávno už jsou překonané časy, kdy se investování věnovala jen hrstka vyvolených. Díky moderním technologiím je nyní investování dostupné tak, jako tomu nebylo nikdy v historii. Jsme tak svědky toho, že investovat lze prakticky kdykoliv a kdekoliv a jediné co je k tomu potřeba je přístup k internetu. Nikdy v minulosti nebylo investování snazší a dostupné v takové míře.

Ovšem častým důvodem, proč široká veřejnost o své finance nepečuje, je příliš nízké finanční sebevědomí. Tento pasivní přístup jen vede k tomu, že se lidé dobrovolně připravují o vlastní těžce vydělané peníze. Tuto situaci se rozhodl finGOOD změnit a pomoci lidem více pochopit své finance a začít se o ně aktivně starat. Pro tento účel vytvořil unikátní investiční Akademii.

Investiční akademie

„Cítíme, že v části společnosti stále panuje strach z investování a lidé si na počátku své investiční cesty kladou stále stejné otázky. Rozhodli jsme se proto dát na ně odpovědi a sestavit jednoduchý návod, který by měl pomoci všem, kteří se rozhodli pro aktivní přístup k vlastním financím“ vysvětluje Vít Endler, který je zároveň průvodcem v celé akademii, co byl hlavní impuls pro její vznik.

FinGOOD tak využije část ze 40 milionové investice, kterou získal pro svůj rozvoj. Hlavním záměrem této Akademie je zlepšit celkový přístup Čechů k vlastním financím a dodat jim ono potřebné finanční sebevědomí. Právě Akademie má pomoci pochopit základní investiční principy a pojmy.

Připraveny jsou informačně obsáhlá videa, která odpovídají na nejčastější otázky zkušených i začínajících investorů. Seriál videí je navíc k dispozici zcela zdarma, a to přímo na stránkách finGOOD Akademie

Kontinuální investice

Zmiňovaných 4000 spokojených investorů, kteří se už do světa investic ponořili, ocenili na finGOOD novinku v podobě Kontinuální investice. Tu finGOOD uvedl v polovině tohoto roku a ihned si získala velkou oblibu.

Právě díky tomuto tipu investice se povedlo odfinancovat jednu z historicky největších tuzemských crowdfundingových investic. Celkově 1200 individuálních investorů zafinancovalo developerský projektu ve výši 50 milionů a odměnou jim za to bylo 8% zhodnocení p.a.

V tomto případě se však nejednalo o nesmyslné mikro investice, které sice rostou na popularitě, ale o jejich stinné stránce v podobě uměle zvyšujících cen nájmů a snížování dostupnosti bytů, se příliš nemluví. Naopak, v tomto případě právě díky Kontinuální investici vzniklo 59 nových bytových jednotek.

S investováním lze začít kdykoliv

Na vstup do světa investic není nikdy pozdě. Právě začínající investoři mohou načerpat informace na finGOOD Akademii a vrhnout se do první investice už na samotné platformě finGOOD.cz. Investice tu začínají již od 5 000 korun a jsou zcela zdarma a bez poplatků. Průměrný roční výnos 8,7 %, který platforma nabízí je jasnou odpovědí na v dnešních dnech neúprosnou inflaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).