Hlavní navigace

Interaktivní ovládání šetří čas i peníze

Komerční sdělení
„Čas jsou peníze“, říká jedno české pořekadlo. A v dnešní době si to také stále více uvědomují i podniky, které proto hledají nové možnosti, jak urychlit a zefektivnit firemní procesy.

Sdílet

Pomoc v oblasti tiskových řešení jim nyní nabízí Konica Minolta, která svou nejnovější řadu strojů bizhub – kategorie e vybavila inovativním ovládacím displejem s technologií Multitouch. Ovládání gesty a možnost surfování na internetu tak již není doménou jen smarphonů a tabletů.

Devítipalcový displej umožňuje ovládat zařízení pomocí speciálních pohybů prsty, které jsou dnes již charakteristické pro práci s tablety nebo chytrými telefony. Tato speciální gesta usnadňují a zrychlují proces ovládání celého zařízení. Uživatelé tak šetří čas a ve spojení s velkým množstvím funkcí, které tisková zařízení nabízejí, podstatně zefektivňují řízení firemních dokumentů. 

Gesta

Švihnutí (Swipe) – pomocí toho jednoduchého gesta lze „listovat“ mezi jednotlivými obrazovkami na displeji nebo se pohyboval mezi pokročilými kopírovacími či skenovacími funkcemi

Drag & Drop – toto gesto lze využít například při práci se schránkou. Při krátkém podržení prstu na daném souboru dojde k rozbalení nabídky příslušných funkcí, jako jsou editace dokumentu, jeho vymazání, okamžitý tisk, odeslání emailem atd. Pro provedení vybrané funkce stačí soubor přesunout nad požadované tlačítko (funkci) a pustit.

Rotace – umístěním dvou prstů na dokument nebo fotografii a následným pohybem ve směru nebo proti směru hodinových ručiček dojde ke snadnému otočení objektu.

Pinch – toto gesto slouží pro zvětšování či zmenšování dokumentů a fotografií. Provádí se pomocí rozevření respektive sevření dvou prstů, opět stejným způsobem, jaký je známý i z manipulace s fotografiemi na tabletech či dotykových telefonech.

Konkrétní ukázku nového konceptu ovládání naleznete na videu zde.

Surfování na internetu

Nový panel disponuje také integrovaným webovým prohlížečem. Zatímco zařízení vyřizuje například dlouhodobější tiskovou úlohu, uživatelé nemusejí ztrácet čas a během čekání mohou pracovat s internetem přímo na ovládacím displeji. I v tomto případě je možné využívat speciálních gest a způsob procházení internetových stránek je tak opět srovnatelný s tablety a smartphony.

Jednotné ovládání

Intuitivní systém ovládání je jednotný pro všechny přístroje série bizhub kategorie e. Zákazníci Konica Minolta, kteří mají v užívání několik typů nových multifunkčních tiskových zařízení se tak nemusejí seznamovat s různými systémy ovládání pro každý jednotlivý stroj.
Pokud by však některému uživateli ovládání gesty z nějakého důvodu nevyhovovalo, lze zamýšlenou akci vždy provést i jiným způsobem – například pomocí standardních tlačítek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).