Hlavní navigace

Kluk, co buduje online byznys a vydělává podnikáním na Amazonu.

Komerční sdělení
Tomáš Karásek je mladý a úspěšný podnikatel. Ve svých teprve 21 letech už patří mezi ostřílené online podnikatelské matadory.

Sdílet


Do svého portfolia aktiv přidal před dvěma lety byznys s vlastními produkty na největším online tržišti světa Amazonu.

Tomáši, kdy vás poprvé oslovilo podnikání?

V 16 letech, když jsem byl na prvním semináři společnosti síťového marketingu. Byl to obor finančnictví, takže si asi dokážete představit, jak to probíhalo. Nicméně jsem se díky tomu dostal ke knížkám o bohatství a osobním rozvoji jako je Nejbohatší muž v Babylonu a Bohatý táta, chudý táta. Ty mi otevřely oči a posunuly mě vpřed. Postupně jsem si prošel několika společnostmi síťového marketingu, abych skončil právě na internetu.

V současné době se kromě podnikání na Amazonu věnuji affiliate marketingu a podpoře prodeje. Na internetu je skvělé, že se člověk nikdy nepřestává učit a stále objevuje nové příležitosti a možnosti.

Víme o vás, že jste velmi aktivní hokejista. Jak se vám podařilo skloubit vrcholový sport a podnikání na Amazonu?

Pravda je, že jsem toho jako vrcholový hokejový brankář tolik nenapodnikal, prošel jsem si různými kluby, od krajského přeboru přes 1. ligu až po extraligu. Procestoval jsem téměř celou Evropu a byl jsem i v Kanadě na výběru talentů. Byla to opravdu celá řada parádních zážitků. 

V hokeji jsem zažil všechno a rozhodnul jsem si od něj v této formě ulevit. Letos jsem odchytal poslední sezonu v krajském přeboru mužů. Chci se soustředit více na online byznys a budování vlastní značky. Obojí mi dává ohromný smysl. Našel jsem si taky nový sportovní koníček, který mě neuvěřitelně baví. Je to posilování. 

Proč právě americký Amazon? Jak jste se o této příležitosti dozvěděl?

Dozvěděl jsem se o této příležitosti od Jana Furiše, který na Amazonu úspěšně podniká už řadu let. Honza je zároveň spolutvůrce jediného českého online kurzu o podnikání na Amazonu. Oslovilo mě hlavně to, že člověk dokáže po úvodním rozjezdu velkou část tohoto byznysu automatizovat a plnit si vlastní sny jako cestování po světě, podnikání z pláže nebo se může intenzivněji věnovat oblíbeným koníčkům a sportu. Nebudu nikoho lakovat, že je podnikání na Amazonu bez práce, ale ta cesta k úspěchu může být o hodně kratší, než když člověk buduje vlastní firmu tradičním způsobem. Aktivně využívám i konzultace s profesionály, kteří podnikání na Amazonu praktikují na vlastní kůži.

Jaká je vaše dosavadní bilance v tomto online druhu podnikání?

Na Amazonu máme s kolegou v současnosti dva produkty a třetí je na cestě. První produkt se v zimní sezóně prodává velmi slušně, u druhého produktu jsme museli vyměnit dodavatele, protože nám zaslal dodávku vadných kusů. Amazon není pro lidi, kteří chtějí peníze bez práce. Třetí produkt jsme dali dohromady na základě našich zkušeností a myslím si, že to bude úplná pecka.

Nejlepší den na Amazonu jsme dosáhli obratu kolem 20 000 Kč a nejlepší měsíc dokonce 250 000 Kč. Není to nic závratného, ale na produktech v ceně kolem 20 dolarů to není špatné. 

Jaké jsou vaše plány na nadcházející období v oblasti online byznysu a oblíbeného sportu?

V oblasti sportu se chci věnovat posilování a také trénování malých hokejových talentů. Je to pro mě blízká a zajímavá oblast a jsem rád, že můžu klubu, kde jsem před 16 lety s hokejem začínal, přispět svými zkušenostmi. V oblasti podnikání se vidím na Bali nebo v Thajsku jako digitální nomád. Hrozně mě to láká a díky Amazonu je to na dosah.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).