Hlavní navigace

Máte malou firmu a problém zajistit financování?

 Autor: 518993
Každý podnikatel jednou začínal a řešil jak získat finance pro svoji firmu. Zásadním problémem pro malé firmy, nově založené i etablované na trhu, jsou provozní zdroje a kapitál potřebný na systematické fungování firmy.
20. 10. 2011

Sdílet

Banky se k financování malých a nově založených firem staví s velkou dávkou nedůvěry. Pro přístup k bankovnímu financování potřebuje podnikatel prokázat dvě úplná daňová období a často naráží na podmínky, které není schopen splnit. Existují i jiné možnosti financování umožňující rozeběhnout podnikání v takovém rozsahu, aby bylo rentabilní a vytvářelo zisk. Jedním z těchto způsobů je podnikatelský factoring pro malé firmy. Jedná se o formu provozního financování, vytvořenou speciálně pro malé a nově založené firmy s nízkým obratem (300.000,–Kč měsíčně) nebo bez bankovní historie. Více na http://www.bib­byfinancialser­vices.cz/nase-produkty/Produk­ty/Podnikatel­sky-factoring.aspx. Na rozdíl od bankovních podmínek, pro podnikatelský factoring nemusí být bonitní firma, důležité je aby měla bonitní odběratele.

Princip factoringu spočívá v přeměně Vašich faktur na hotovost a to v co nejkratším čase. Po postoupení pohledávek factoringové společnosti firma získá až 90% zálohu, kterou může využít na úhradu dodavatelům, a jak potvrzuje praxe, na sjednání slevy za předčasnou platbu. Samozřejmostí je, že finance uvolněné factoringem nejsou účelově vázané, firma je může použít libovolným způsoben podle svého uvážení a potřeb.

Bibby obr 1

Odpověď na otázku „ Kdo mi lépe porozumí? Ten koho zajímají pouze výkazy, nebo ten kdo se přijede podívat jak skutečně fungujeme, a kdo má zkušenosti s mým oborem podnikání?“ je jednoduchá. www.bibbyfinan­cialservices.cz

Bibby obr 2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).